המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 30/04/2017

חג המנגלים: בדיקת המועצה לצרכנות איפה הכי משתלם לרכוש סל יום העצמאות
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת לקראת יום העצמאות הכוללת בשרים רבים, פחמים, סלטים ושאר המוצרים ל-על האש המסורתי. התוצאה המעודדת: ירידת מחירים השנה לעומת השנה שעברה

 


 

כמידי שנה, לאחר יום הזכרון לחללי מערכות ישראל, עם ישראל יצאו אל היערות, הפארקים והגנים הלאומיים על מנת לחגוג את יום העצמאות ב-על האש המסורתי. לצורך כך, בדקנו היכן הכי משתלם לקנות את הבשרים למנגל המסורתי וכמה יעלה סל קניות למנגל. טבלת ההשוואה מתייחסת ל-44 מוצרים הכוללים מגוון בשרים, בירות, שתיה קלה, סלטים, פחמים, פיתות וכל מצרך שהיה נראה לנו לנכון לסל עצמאות. את הרשימה המלאה ניתן למצוא בעמוד זה >>.
 
הבדיקה כוללת 517 סניפים בכל רחבי הארץ של 13 רשתות. הנתונים הינם בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים נכונים ליום פרסום הידיעה בלבד.

 

הפער בין ממוצע עלות הסל ברשת הזולה והיקרה ביותר עומדת על כ-22%. כאשר משווים את מחירי מגה בעיר לאלו של השנה שעברה יש לזכור כי כיום הרשת בבעלות יינות ביתן. ניתן לראות כי במרבית הרשתות המחירים נמוכים יותר מאשר בשנה שעברה . בכל מקרה, ברוב הרשתות: הן אלו שהורידו והן אלו שהעלו מחירים , אחוז השינוי קטן למדי.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלאות, הרשת הזולה ביותר היא רמי לוי כשאושר עד וויקטורי נמצאות מעט מאחור. הרשתות יש חסד ויש בשכונה הן הרשתות בהן נרשמה הוזלת המחירים הגדולה ביותר לעומת השנה שעברה: 6-7%. שופרסל שלי היא הרשת היקרה ביותר בממוצע, אך יש לציין שבהשוואה לשנה שעברה גם היא הוזילה את המחירים בשלושה אחוזים.

 

את הסל הזול ביותר מצאנו בסניף של רמי לוי בבאר שבע. בעלות 420 ש"ח בלבד.  גם כל 15 הסניפים הזולים בישראל שייכים לרשת רמי לוי. סוגרות את הרשימה הסניפים של מגה בעיר בהרצליה ושל שופרסל שלי באשקלות בעלות של של 550 ש"ח, פער של 130 ש"ח.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, ג'וש גולדשמיד, הגיב לממצאים: "תמיד אנחנו מציעים לצרכנים להיות ערניים ולבדוק בחשבון הקנייה שאכן המבצעים הוטמעו בהם. הקניות ליום העצמאות, יום המנגל הלאומי, מתאפיינות ברכישת מוצרי בשר לא זולים, לכן על מנת שלא נרוקן את הכיסים, מומלץ להשוות מחירים ולבחון היכן הדבר הכי משתלם וזה דורש, בפיצול קנייה".

 

 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן