המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 29/05/2016

בדיקת המועצה לצרכנות בחופי הים: מהם החופים היקרים בארץ?
סיירת המועצה לצרכנות ערכה בדיקה מיוחדת של המחירים בחופי הים, מצפון ועד דרום, וגילו תמונה עגומה. איפה תשלמו הכי מעט עבור חניה, טילון, בקבוק מים ומיטת שיזוף. כל הנתונים בפנים

 


 

הקיץ בפתח, עונת הרחצה כבר נפתחה, וכמו בכל שנה, סיירת המועצה לצרכנות יצאה הפעם למשימה מיוחדת במינה: לחרוש את חופי הארץ, מצפון ועד ודרום, ולערוך גם שם השוואת מחירים ושירותים הניתנים בחופי הים.


 
אנשי הסיירת שנשלחו לחופים התבקשו לבדוק תחילה את סביבת החוף: האם ניתן להגיע לחוף בתחבורה ציבורית או ברכב בלבד, מה מרחק בין החניה לחוף, גודל החניה וקרבת המסעדות לחוף. לאחר שהחנינו את הרכב, ניגשנו לבדוק כמה כסף ניאלץ להוציא בעת שהותנו בחוף: מחירי הכניסה לחוף הים (במידה והוא בתשלום) וכן את מחירי המוצרים הבסיסיים שבמזנונים ובמסעדות הממוקמים בחוף הים: קרטיב קרח, טילון ובקבוק מים חצי ליטר.


 
החופים שנבדקו באופן מדגמי היו: חוף אולגה - חדרה, חוף פולג - נתניה, חוף זבולון - הרצליה, חוף מציצים - תל אביב, חוף ירושלים - תל אביב, גבעת עליה צפון - יפו, חוף דדו - חיפה, חוף הסטודנטים - חיפה, חוף בת גלים - חיפה, חוף נאות - קרית חיים, חוף זבולון - קרית ים, חוף בר כוכבא - אשקלון, חוף לידו - אשדוד, חוף מי עמי - אשדוד, חוף ראשון - ראשל"צ וחוף ירושלים-בת ים.


 
מעבר לממצאים המופיעים בטבלה נוכל עוד לספר לכם כי סיירי המועצה לצרכנות מצאו את החופים  אולגה, פולג, מציצים וגבעת עליה זיקים כחופים נקיים מאוד וכם עם מגוון של קיוסקים בקרב מקום.

 

ברוב החופים החניה היא בחינם או במחיר סימלי לעירייה (חניה בכחול לבן). חניה ליום שלם תעלה לכם מקסימום 30 ש"ח (בחופים בהם אין חניה חינם). ברוב החופים ישנה תחבורה ציבורית ממש עד החוף. רק בחוף פולג ובת גלים ישנה צעדה של כ-5 דק' הליכה מהתחנה לחוף.

 

המחיר הממוצע להשכרת שימשיה עומד על 10 שקלים. בחוף זבולון בקרית ים תקבלו שמשיה חינם! המחיר הממוצע לכיסא ולמיטת שיזוף הינו 15 ש"ח. בחוף בר כוכבא באשקלון מצאנו את השכרת הכיסא הזולה ביותר - 5 ש"ח. בחוף דדו בחיפה השאלת כיסא ללא תשלום.

 

ומה לגבי המחירים במזנונים?כפי שניתן להתרשם מהטבלה המחירים הם גבוהים יחסית למקומות אחרים. הפער המשמעותי ביותר היה בבקבוק המים. בעוד שבחוף מי עמי באשדוד מכרו לנו בקבוק ב-5 שקלים, בשלושה חופים מכרו לנו אותו במחיר כפול: חוף ירושלים - בת ים, חוף הסטודנטים - חיפה, ואולגה - חדרה.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים: "משפחות רבות המגיעות לחוף הים, מוצאות עצמן מוציאות סכומי כסף ניכרים העומדים בסתירה לבילוי הבסיסי והפשוט הזה. הנסיעה, החניה, הכניסה ואחר כך גם שמשיות, כיסאות, מזון ושתיה. אנו ממליצים לבאי החוף לצמצם את ההוצאות בחוף עצמו ולצטייד במזון ובשתייה מבעוד מועד. המועצה גם קוראת לרשויות המקומיות שיש חופים בתחומן להכריז על סל מוצרים בסיסי בפיקוח כדי להקל על כיסיהם של הצרכנים ולהגביר את ההנאה שבבילוי".

 

טבלת ההשוואה של החופים שנבדקו