המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 14/02/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: מלחמת תחליפי הבשר על כיס הצרכן
אחרי שארגון הבריאות העולמי הזהיר מפני הבשר המעובד, עוד ועוד ישראלים עברו לתחליפים. אלא שבדיקה שלנו מגלה פערים עצומים במחירי תחליפי הבשר. וגם זרקור על מחירי האבוקדו ומחירי הסלים הזולים והיקרים בארץ

 בין אם יש קשר או אין קשר להודעה של ארגון הבריאות העולמי, בשנה החולפת נרשמה ירידה של 11 אחוזים בצריכת בשר ועוף מעובד, זאת בהמשך להודעת האזהרה כי אכילת בשר מעובד, מעלה את הסיכויים לחלות בסרטן. מי שמרוויח הוא יצרני השניצלים והתחליפים הצמחיים, וגם כאן פערי המחיר ברשתות השונות עצומים.

 

כך למשל, שניצל צמחי של "זוגלובק" עולה עשרים שקלים ותשעים אגורות, ברשת "יוחננוף", ושלושים ותשעה שקלים ותשעים אגורות ברשת "מחסני להב", פער של לא פחות מ -91 אחוזים, גם שניצל תירס של "תפוגן" עולה חמישה עשר שקלים ברשת יינות ביתן ו -27 שקלים ו -90 אגורות ברשת רמי לוי פער של 82 אחוזים, גם בשניצל תירס של "טבעול" פערי המחיר דומים, שמונים אחוזים יותר ברשת קינגסטור מברשת שופרסל.

 

יש לציין שאין רשת שזולה בכל המוצרים. אם רוצים לקנות מוצר מסוים בזול צריך לעקוב אחר פרסומים של מבצעים. או להיעזר באפליקציות להשוואת מחירים. ולא רק פערים גדולים במחירי המוצרים הללו, אלא גם פערים תזונתיים, תחליפים צמחיים יכולים להיחשב בריאים יותר, אף שפעמים רבות גם הם מעובדים ומכילים ערכים תזונתיים נמוכים.

 

המחירים בממוצע רשתי, מקרב הסניפים שנבדקו. מחיר של שניצל תירס טבעול 750 גרם ברשת שופרסל משוקלל עבור אריזת 1 קילו שנמכרת שם

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 


 הבדיקה השבועית


השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים ב- 95 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 33% פער של 173₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 20%, דומה לשבוע שעבר.בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע רמי לוי עם 5 סניפים בלבד ברשימה. עוד מצאנו זולים השבוע את סניפי מודיעין של שוק העיר, יוחננוף ויינות ביתן, לה סניף נוסף ברשימה, ואת אושר עד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים רואים ייצוג בעיקר לסניפי שופרסל ומגה.יינות ביתן ממשיכה להילחם ברמי לוי. הסניפים הזולים של הרשת נמצאים במודיעין (פער של 6₪ לטובת רמי לוי) ובאשדוד (פער של 3₪ בלבד לטובת רמי לוי, אם כי אושר עד לוקחת את הבכורה בעיר עם סל בעלות של כמה שקלים פחות).הזרקות השבועי שלנו מתמקד באבודקו. השבוע בדקנו מה העלות הממוצעת בו הוא נמכר בכל רשת, וגם מהם מחירי המינימום והמקסימום בהם הוא נמכר. שמחנו לגלות כי ישנן רשתות שמוכרות אבוקדו במחיר אחיד בכל סניפי הרשת. התעצבנו לגלות שמדובר רק בשתיים (ויקטורי ושופרסל שלי). בממוצע, המחיר הזול ביותר שמצאנו היה במחסני להב והיקר היה בטיב טעם. אך הפערים הגדולים ביותר בין המחיר הזול והיקר היו דווקא ביינות ביתן, פער של יותר מ- 118%.  

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן