המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 23/07/2018

חכמים בשמש: בדיקת המועצה לצרכנות היכן הכי משתלם לרכוש תכשירי הגנה?
המועצה לצרכנות ערכה בדיקת השוואת מחירים ברשתות השיווק עבור מותגים רבים של תכשירי הגנה נגד השמש. הממצאים מצביעים על פערים של עשרות אחוזים על אותו מוצר בין הרשתות השונות

 

חוף


בחודשי הקיץ, החופש הגדול וימי השרב הפוקדים אותנו, סביר להניח שכולנו מבלים יותר זמן תחת השמש ובחופי הים. לצורך כך, בדקנו את מחירי תכשירי ההגנה מפני השמש ברשתות השיווק. בחלק מהרשתות המגוון הקיים גדול יותר ובחלקן קטן יותר. ניתן לראות כי הפערים במקדמי ההגנה השונים, בין הרשתות השונות, מגיעים לעשרות אחוזים ובכמה מקרים לאף יותר מכך.

הנקודה החשובה בכל הקשור למקדמי הגנה היא לקנות את המוצר המתאים לפי פרמטרים אישיים (כלומר, אופי הפעילות המבוצעת בשמש, אופן השימוש וסוג העור). בהתאם לכך יש להתאים את סוג התכשיר (קרם/ ספריי וכדומה) ואת גובה מקדם ההגנה. המועצה לצרכנות ממליצה בטרם הרכישה לקרוא ולהבין מה היתרונות של המקדם, האם הוא עמיד למים או לא, לכמה שעות הוא מחזיק, האם טוב לילדים וכדומה.

בדיקת ההשוואה שלנו כללה 25 סוגים שונים של תכשירי הגנה של המותגים אולטרסול ד"ר פישר, סקין גארד, ניוואה, קרליין ועוד. את הבדיקה ערכנו באמצעות אתר פרייסז במאות סניפים של הרשתות ויקטורי, חצי חינם, יוחננוף, יינות ביתן, יינות ביתן בסיטי, יש בשכונה, יש חסד, מגה בעיר, מחסני השוק, ניו פארם, סופר-פארם, סופר ברקת, סופר דוש, סטופ מרקט, פרש מרקט, קינג סטור, רמי לוי, שופרסל דיל, שופרסל דיל EXTRA, שופרסל שלי, שוק העיר ושוק מהדרין.


כפי שניתן להתרשם בטבלה מטה, הפער הגדול ביותר שמצאנו היה בתכשיר קרם הגנה לפנים לילדים עמיד במים אס פי אף 50 סקין גארד 60 מ"ל. בעוד שבסופר פארם נמכר המוצר ב-29.55 ש"ח בלבד בממוצע רשתי, בניו פארם וגם בחצי חינם הוא נמכר במחיר ממוצע של 59.90 ש"ח - פער של 103%.

פער משמעותי נוסף מצאנו גם במוצר ספריי תחליב להגנה מקרני השמש ילדים 30 סקין גארד 300 מ"ל. המחיר הזול ביותר שמצאנו היה ברמי לוי בעלות ממוצעת של 31.90 ש"ח. המחיר היקר ביותר היה ברשת חצי חינם הוא נמכר במחיר ממוצע רישתי של 59.90 ש"ח - פער של 88%.

עוד מוצרים בפער של 75% ומעלה הם ספריי שקוף להגנה מהשמש אס פי אף 30 סקין גארד 300 מ"ל, ספריי שקוף לעור רטוב אולטרסול קידס אס פי אף 50 ד"ר פישר 200 מ"ל וספריי שקוף סקין גארד 50 אס פי אף קרליין 200 מ"ל.

ממצא מעניין, אותו ניתן לציין לטובה, היה במוצר תחליב הגנה מהשמש לילדים אס פי אף 30 קידס אולטרסול 125 מ"ל. פער המחירים בין הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר עומד על 7% בלבד, כך שאין ממש הבדל במחיר בין הרשתות.

 

בדיקת תכשירי הגנה (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)

 

 

סייגים לבדיקות
מחירים מעודכנים לתאריך 17.07.18 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי ( הופק באמצעות פלטפורמת המחירים של פרייסז)
המחירים בממוצע רשתי. חשוב להדגיש שבחלק מהמקרים ייתכן שקיימים פערים גם בין הסניפים השונים של אותה הרשת ולכן מומלץ להשוות את מחירי המוצרים באפליקציות להשוואת מחירים.
סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח.
חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי כרטיסי אשראי וחבר מועדון . מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.
הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ.
ט.ל.ח