המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 11/05/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש סל גבינות לחג השבועות?
מבדיקת המועצה לצרכנות נמצאו פערים של מאות שקלים בין הרשת הזולה והיקרה ביותר על סל שבועות. הרשת הזולה ביותר: רמי לוי. בסל הגבינות המיוחדת רשת סאלח דאבח ומחסני השוק יצאו הזולות ביותר

 


חג השבועות בפתח וזו ההזדמנות שלנו סוף סוף לחזור לשגרה, לארח את המשפחה המורחבת ולרכוש סל שבועות מלא לצורך ארוחות החג. לשם כך, בדקה המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז סל שבועות המכיל 34 מוצרים כגון: בצק עלים, גבינה בולגרית, מוצרלה, פרמזן, גבינה צהובה, פסטות, לזניה, פתי בר, ג'לי, וניל, יוגורט, אבטיח ועוד ועוד. את הבדיקה ערכנו במאות סניפים של 21 רשתות, כולל אתרי האינטרנט.

 

כפי שניתן להתרשם מהגרף, הרשת הזולה ביותר היא רשת רמי לוי עם סל כולל בעלות 541.5 ש"ח. קצת מאחור ניתן למצוא את רמי לוי באינטרנט, סאלח דבאח, יוחננוף, שופרסל דיל, מחסני השוק ושופרסל אונליין. הרשתות היקרות ביותר על אותו סל בדיוק הן: אלונית בקיבוץ ובמושב, מגה בעיר, שופרסל אקספרס, טיב טעם ו-AM:PM.


 

בנוסף לסל שבועות מורחב בדקנו גם סל של גבינות מיוחדות בלבד שהכיל גבינת בולגרית עיזים מעודנת, גבינה גאודה, גבינת בייבי בל-אדום, גבינת טריפל צ'דר, גבינת כנען, גבינת צ'דר כתומה, גבינת קממבר, גבינת ריקוטה, לאבנה, גבינת נפוליאון, גבינת שמנת, ציזיקי וקאשקבל.

 

בבדיקה הגבינות המיוחדות גילינו כי רשת סלאח דבאח היא הרשת הזולה ביותר. עם סל כולל בעלות 208 ש"ח. אחריה ניתן למצוא את הרשתות: מחסני השוק, רמי לוי, יוחננוף, חצי חינם, רמי לוי באינטרנט ויינות ביתן. סוגרות את הרשימה: מגה בעיר, טיב טעם, מעיין 2000, שופרסל אקספרס ו-.AM:PM.

 


מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום הגיב לממצאים: "מומלץ לפני שתצאו לקניות החג, השוו בין הרשתות השונות וריכשו במקום שנותן לכם את התמורה הזולה ביותר לכיס. לגבי הגבינות, העדיפו לרכוש במשקל מאשר ארוז במקרר וכך תחסכו עשרות שקלים נוספים".

 

לצפיה בנתוני הבדיקה המלאים לחצו כאן >>

 

צפו בקמפיין המועצה לחג השבועות: גבינות קונים במעדניה