המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 20/11/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: איפה הכי משתלם לרכוש מוצרי מזון אסייתים?
מוצרים אסיאתים תופסים לאחרונה תאוצה הולכת וגוברת. סיירי המועצה לצרכנות בדקו  איפה הכי משתלם לקנות נולדס, אגרול, אצות, צ'ילי ועוד? וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים ביותר בישראל

סושי


הבדיקה המיוחדת שערכנו השבוע התמקדה במוצרים אסיאתים שתופסים לאחרונה תאוצה הולכת וגוברת . מעבר לחנויות ספציפיות שמתמקדות במזון ומרכיבי מזון מהמזרח הרחוק , גם רשתות השיווק החלו לתת יותר תשומת לב לנושא זה . יחד עם זאת , עדיין ניתן לראות מוצרים שלא קיימים ברשתות כאלה ואחרות ובמקרים רבים הדבר נובע מכך שרשת השיווק נותנת בלעדיות ליצרן או יבואן כזה או אחר. 

 

הבדיקה שלנו כללה את מוצרים כגון: אגרול סיני, אורז להכנת סושי, אורז תאילנדי, אצות ים, טופו, נודלס אטריות ביצים, רוטב טריאקי, רוטב סויה, רוטב צ'ילי, שמן שומשום ועוד. כל מוצר במגוון מותגים.

 

גם כאן , כמו בבדיקות אחרות שערכנו אנחנו מוצאים פערים של עשרות אחוזים ואף יותר בין אותם מוצרים ברשתות שיווק שונות ופערים דומים גם בתוך אותה רשת לגבי מותגים שונים של אותו מוצר. לכן , כמו בכל קניה אחרת גם כאן חשוב להשוות מחירים.

 

למשל, נודלס אטריות ביצים ויליגר 400 גרם נמכר ברמי לוי בממוצע במחיר של 4.50 ש"ח. את אותו מוצר מצאנו ביינות ביתן במחיר של 6.80 ש"ח בממוצע. פער של 55%. רוטב סויה בסגנון סיני אסם 600 מ"ל נמכר ברשת יש במחיר של 11 ש"ח בממוצע ואילו במחסני להב מצאנו אותו ב-19.10 ש"ח, פער של 74%. אורז לסושי ווק 1 קילו נמכרים בחצי חינם וביוחננוף ב-10.90 ש"ח בממוצע ואילו במגה בעיר במחיר של 14.90 ש"ח בממוצע, פער של 32%.

 

תוצאות הבדיקה

 

טבלה

לחצו להגדלה


 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-569 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 32%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 62%.

 

בסל הרגיל ניתן לראות שליטה מוחלטת של סניפי רמי לוי מלבד אותו סניף סופר דבאח בעין המפרץ שמחיריו זולים משמעותית מסניפי סופר דבאח האחרים.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן