המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 13/03/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים של עשרות אחוזים במחירי הנייר טואלט
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה השוואתית בין המותגים השונים של ניירות הטואלט ומה קורה כשמציגים את הנתון לפי יחידה? וגם הסניפים וזולים והיקרים בישראל

 


 

נייר טואלט, מצרך פשוט, מבוקש, והכרחי במיוחד. אבל כמעט בלתי אפשרי להצליח להבין איזה מותג הכי משתלם לקנות שבו תקבלו את הכמות הגדולה ביותר במחיר הנמוך ביותר.

 

כדי להקל על הצרכן להשוות בין מארזים מגדלים שונים, מחייבות תקנות הגנת הצרכת לציין גם מחיר ליחידת מידה, כמו ליטר או קילו. אבל במוצרים כמו סוללות, חיתולים, נייר טואלט, התקנות האלו לא עוזרות ולכן המועצה פנתה למשרד הכלכלה , להעניק גם מחיר לפריט במארז, כדי להקהל על ההשוואה.

 

הסיירים בדקו איזו אריזת ניר טואלאט היא המשתלמת ביותר. המותג שנמצא הכי זול, הוא ניר טואלאט של חברת מולט, שכמעט בכל הרשתות נמכר ביותר. אחד אחריו הוא ניר טואלט סילק לבן של סנו סופט. מבחינת רשתות השיווק, ברמי לוי מצאנו את המותג המקומי במחיר הזול ביותר: 29.54 ש"ח בממוצע. בשוק העיר, בטיב טעם ובחצי חינם נמכר סילק במחיר של פחות מ-30 ש"ח.


 

 

בטבלה הבאה ערכנו שקלול של המחיר לפי אריזה של 40 גלילים, ואז ניתן לראות איזה מותג הכי משתלם בכל רשת. הממצאים לא מפתיעים. פערים של עשרות אחוזים עבור אותו המוצר ברשתות השונות. כשמשווים את העלות ליחידת מידה אחידה (במקרה שלנו כאמור – 40 גלילים) מתגלים דברים נוספים: אריזות 48 גלילים משתלמות יותר, ומותג לב מולט (48) הוא בדרך כלל המותג המשתלם כלכלית ברשתות שנבדקו.


 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 


הבדיקה השבועית


השבוע ערכנו בדיקה של 42 מוצרים שונים ב- 100 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. כל הנתונים מתייחסים לסניפים שנבדקו בלבד.

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 35% פער של 170₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 15%, שיפור לעומת שבועות קודמים.

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע סניף נהריה של רמי לוי, ואיתו עוד 3 סניפים בלבד ברשימה. עוד ברשימה ויקטורי, יינות ביתן, שופרסל דיל, יוחננוף ומחסני השוק. לרשימת עשרת הסניפים הזולים יש צד שני ושם, ברשימת עשרת הסניפים היקרים, נמצאים 3 מרמת גן. ברשימת עשרת הסניפים היקרים הרשתות העירוניות הוותיקות, ללא הפתעות, למעט סניף ויקטורי שמפתיע בנוכחותו.

מחסני השוק עם שני סניפים ברשימת הסניפים הזולים ביותר השבוע. הרשת הדרומית הקטנה יצאה מגבולות באר שבע ומהווה מתחרה ראויה לרשתות גדולות ממנה. הרשת קנתה מספר מסניפי YOU לשעבר ובינתיים שומרת על רמת מחירים נמוכה בסניפים אלו. הסניף במודיעין הינו סניף חדש יחסית והדבר כמובן מוסיף למלחמת המחירים בעיר.

מלחמת המחירים במודיעין רחבה הרבה יותר מהמלחמה שבין סניף רמי לוי בעכו וסופר דבאח שמעבר לכביש. זו מלחמה חובקת עיר ומעורבים בה 5 רשתות מרכזיות – רמי לוי, מחסני השוק, יינות ביתן, שופרסל דיל ויוחננוף. אפילו הרשת העירונית מגה בעיר הושפעה והסניף הזול ביותר שלה השבוע נמצא במודיעין. אין ספק שלתושבי העיר הדבר טוב. כך או כך, השבוע חמישה מהסניפים הזולים ביותר נמצאים בעיר (הסניף הזול ביותר של הרשתות הנ"ל, למעט רמי לוי).

השפעה נוספת של מלחמת המחירים היא הפער הבלתי נתפס בעלות הסל בין סניפים שונים באותה הרשת. השבוע מצאנו פערים של למעלה מ-20%. הדבר חשוב בייחוד לאותם צרכנים המחליטים היכן לבצע קניות על סמך פרסומים ארציים של הרשתות השונות. 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן