המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 25/12/2016

בדיקת המועצה לצרכנות לאם ולתינוק: היכן משתלם לרכוש מוצצים, בקבוקים ועוד?
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק מחיריהם של בקבוקים, מוצצים, נשכנים ומחלקי מנות וחזרו עם ממצאים מאוד מעניינים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף. וגם: הבדיקה השבועית - הרשתות והסניפים הזולים ביותר בארץ

סופגניותבעקבות השקת המותג החדש של שופרסל baby , יצאנו לבדוק מחירים של מוצרים זהים (בקבוקים, מוצצים, נשכנים ומחלקי מנות) ברשתות השיווק. חשוב לציין כי יש מספר חברות וכל רשת שיווק מחזיקה בדרך כלל מספר מוגבל של מוצרים כאלו ובטח שלא את כל המותגים אך אפשר לקבל מושג.

 

לגבי המחירים השונים בין המותגים עצמם וגם בין רשתות השיווק. כמובן שמוצרים אלו נמכרים בחנויות ייעודיות של מוצרי תינוקות (שילב, מוצצים ועוד) וגם ברשתות הפארם ולכן אם עושים קנייה מרוכזת של מספר מוצרים לא קטן אז כדאי לבדוק איפה הכי משתלם ואיפה מוכרים את המותגים המועדפים עליכם.

 

בגזרת הבקבוקים מצאנו פער של 94% על אותו בקבוק בדיוק: בקבוק לתינוק 240 מ"ל נובי. ביינות ביתן נמכר הבקבוק ב-10.23 ש"ח בממוצע בעוד שביוחננוף הוא עלה לנו 19.80 ש"ח בממוצע. גם בקבוק בקבוק לתינוק אוונט גולד 330 מ"ל, אותו ניתן למצוא כמעט בכל רשת, נמכר במחסני השוק ב-29.90 ש"ח אך ביינות ביתן ב-50.98 ש"ח. פער של 71 אחוזים.אגב, הבקבוק הזול ביותר שמצאנו היה בקבוק לתינוק צר 250 מ"ל שופרסל במחיר של 8.90 ש"ח בלבד.

 

בגזרת המוצצים התמונה קצת פחות עגומה. הפער הגדול ביותר שמצאנו היה 50% עבור מוצץ לגיל 6-18 חודשים אוונט 2 יחידות. במחסני השוק מנכר המארז במחיר של 34.90 ש"ח בממוצע בעוד שברמי לוי (כן, רמי לוי) הוא נמכר במחיר היקר ביותר: 52.50 ש"ח בממוצע. גם במוצץ ננו 0-2 מאם 2 יחידות מצאנו פער גדול של 40 אחוזים: 29.57 ש"ח ברמי לוי לעומת 41.40 ש"ח בשופרסל שלי בממוצע. את המוצץ הזול ביותר מצאנו בשופרסל דיל: 12.80 ש"ח בלבד עבור מוצץ סיליקון גדול 6+ אריסטוקרט 2 יחידות.

 

השוואת מחירי בקבוקים

 

טבלה

 

השוואת מחירי מוצצים

 

טבלה

 

השוואת מחירי נשכנים

 

טבלה

 

השוואת מחירי מחלקי מנות

 

טבלה

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-571 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על כ-33%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 52%.

 

רמי לוי שולט בכל רשימת 20 הסניפים הזולים בישראל, אך ברשימת הסניפים עם סל בעלות של עד 750 ש"ח ניתן למצוא גם ארבעה סניפים של מחסני השוק, ארבעה סניפים של שופרסל דיל, שלושה סניפים של אושר עד וסניף של סופר דבאח.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן