המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 23/10/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: פערי מחירים עצומים במחירי המוצרים ללא גלוטן
יותר ויותר אנשים עוברים לתזונה ללא גלוטן, אם בשל סיבה רפואית ואם בשל בחירה חופשית. מבדיקת המועצה לצרכנות של מחירי המוצרים ללא גלוטן נמצאו פערים גדולים של עשרות ואף מאות אחוזים בין הרשתות  

גלוטן

 

זה לא חדש שמוצרים ללא גלוטן יקרים יותר מאלו הרגילים, דבר הנובע מעלויות ייצור גבוהות יותר, אך האם פערי מחירים הגדולים מוצדקים? האם מחאת הצליאק מלפני כשנתיים השפיעה במשהו על המחירים?

 

תוצאות הבדיקה מראות על פערים של עשרות אחוזים ולעיתים אף יותר מכך.  בשני מוצרים ניתן לראות פער של מאות אחוזים בין המחיר הממוצע ברשת אחת לעומת המחיר הממוצע ברשת אחרת . זה נובע מהורדת מחיר משמעותית מאוד באחת הרשתות או במקרה של לחמניות סנדוויץ במבצע של רשת מחסני השוק.  מוצרים ללא גלוטן אינם זולים ומכבידים על כיסו של הצרכן שזקוק להם ולכן השוואת המחירים בין הרשתות וקנייה במקום הזול או המשתלם ביותר הוא משמעותי עבור הצרכן שצורך מוצרים ללא גלוטן. 

 

בדיקת מוצרים ללא גלוטן - המועצה הישראלית לצרכנות - אוקטובר 2017  (לחצו להגדלה)

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון בערוץ 2

 

 

בדיקת הסל השבועי

 

השבוע נבדקו 572 סניפים ברחבי הארץ ב-20 רשתות שונות. פער בין ממוצע הרשת היקר ביותר לזול ביותר מבין הרשתות שנבדקו עומד על 36%. פער בין עלות הסל בסניף היקר ביותר לזול ביותר מבין הסניפים שנבדקו הינו 47%. רמי לוי היא הרשת הזולה ביותר בממוצע בעלות סל של 660 ש"ח. אחריה אושר עד וסאלח דבאח.

 

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו לחצו כאן>>


 

הבהרות והערות בנוגע לבדיקות

• מחירים מעודכנים לתאריך 18/10/17 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז).
• המחירים מעוגלים .
• מחירים בממוצע רשתי .
• סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח.
• אם מוצר חסר בסניף, מעודכן המחיר הממוצע של המוצר בשאר הרשת, אם המוצר לא קיים ברשת ברגע הדגימה מוזן ממוצע המחיר הכללי.
• סניפים שהיה חסר בהם 30% ומעלה מהמוצרים הוסרו מהבדיקה ולכן אינם מופיעים בהשוואת המחירים. זה נועד למנוע ככל הניתן מקרים בהם עלות סל בסניף מבוססת יתר על המידה על מחיר ממוצע של הרשת ולא על מחיר בפועל של הסניף.
• חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.
• הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ
.