המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 05/03/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: סל בהפתעה - מי הם הסניפים הזולים ביותר?
השבוע ערכנו בדיקת פתע לרשתות השיווק ושיננו לחלוטין את סל הקניות השבועי ללא ידיעתן. התוצאה: רמי לוי הרשת הזולה ביותר, סופר דאבח עין המפרץ הסניף הכי זול. וגם: מעקב אחר המוצרים לתינוקות של שופרסל

סושי


אחת לכמה חודשים, סיירי המועצה לצרכנות מפתיעים את רשתות השיווק ואת הנקודות בהם הם משווים מחירים ובודקים סל מוצרים שהרשתות כלל לא יודעות עליו. כך עשינו גם בשבוע החולף וערכננו בדיקה מדגמים בכ-577 סניפים ברחבי הארץ.
 
בין המוצרים שנבדקו בסל הצללים היו: חזה עוף, מסיר שומנים, ג'ל גילוח, נייר טואלט, גבינה צפתית, פסטרמה על גחלים, כפילה הרינג כבוש, סלק אדום, ברנפלקס , סרדינים, שקדי מרק, רד מאג, תה ילו ועוד. את הרשימה המלאה ניתן לראות בקישור הבא >>
 
סך הכל נבדקו 55 מוצרים שונים ב-577 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 38%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 70%.

 

בסל הצללים, סופר דבאח עין המפרץ היא הרשת הזולה ביותר עם סל בעלות של 518 ש"ח בלבד, אבל שאת כל 25 המקומות הבאים תופסים סניפי רמי לוי בכל רחבי הארץ. הזול ביותר הוא הסניף בנהריה בעלות 550 ש"ח.

 

רשת מחסני השוק, שיוצאת בבדיקות הרגילות כרשת זולה מאוד, לעיתים אף יותר מרמי לוי - לא מצליח להכניס אף סניף אל רשימת 40 הסניפים הזולים ביותר. סניף נשר-גרינברג ממוקם רק במקום ה-45 עם סל בעלות 620 ש"ח. גם סניף של רשת יוחננוף באור יהודה וגם סניף של רשת ויקטורי בבית שמש יצאו זולות יותר.

 

טבלה

 

בדיקת מוצרי שופרסל לתינוקות

 

כמידי חודש, חזרנו אל רשימת המוצרים של שופרסל לתינוקות: בקבוק לתינוק עם פיה רחבה במגוון גדלים, בקבוק לתינוק צר במגוון גדלים, מוצצים מסיליקון, מיכל חלוקה לאבקת חלב, נשכן סיליקון ונשכן קור.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת (והיא נכונה פחות או יותר גם עבור רשתות שופרסל שלי), למעט שני מוצרים בלבד: בקבוק רחב לתינוק 270 מ"ל ומוצצים סיליקון 6+ חודשים ללילה  2 יחידות, בשאר המוצרים לא נרשמה עליית במחירים או שנרשמה עלייה קלה בלבד. זוהי בשורה נפלאה עבור הצרכנים וכולנו תקווה שרשת שופרסל תמשיך לשמור על אחירות לאורך זמן.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן