המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 19/06/2019

בדיקת המועצה לצרכנות: כמה עולה החופש הגדול?
מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי עוגת ההוצאות החודשית בתקופת החופש יכולות להגיע לכדי 14 אלף שקלים למשפחה, כשעיקר ההוצאות הינן על קייטנות, מסעדות, מזון מהיר ובילויים

פסח

 

רגע לפני שילדי הגנים ובתי הספר היסודיים ייצאו לחופשת הקיץ, יצאנו לבדוק כמה עשויה לעלות החופשה ועד כמה ההורים יהיו כבולים יותר ויותר לחשבון הבנק שלהם? כשאומרים חופשת קיץ לרוב מדמיינים בריכה, שמש וחוף ים, אך לצד כל אלה מדובר בעיקר בים של הוצאות.

 

לצפיה בכתבה מתוך חדשות 12

 


מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי עוגת ההוצאות החודשית בתקופת החופש יכולות להגיע לכ 10,000 ₪ למשפחה, כשעיקר ההוצאות הינן 60% על קייטנות, 20% אוכל - מסעדות ומזון מהיר, 15% בילויים ו־5% תוספת בהוצאות הבית, כגון חשמל (מזגנים) , אוכל מהיר, חטיפים.

 

המחיר שאנחנו משלמים  לא כולל עלות של חופשה בארץ או בחו"ל וימי חופשה. משפחה מוציאה כ 10,000 ₪ על החודשיים של החופש הגדול בממוצע. משפחה, 3 ילדים (אחד בוגר ההולך לתנועת נוער, אחד בביס יסודי, אחד בגן) פעם בשבוע – בריכה/ארטיק, פעם בשבוע- סרט (אם הולכים עם הסבא/סבתא- כרטיס לקשישים בהנחה- 27 ₪ ), פעם בשבוע- הזמנת פיצה הביתה ודמי כיס לילדים לחודש: כ 100 ₪. בחוף הים, במרבית החופים הכניסה היא חינם. חנייה בחלק מהחופים 20 ₪. מחירון של שמשיה/כסא/ארטיק/מים-  כ 50 ₪ למשפחה.

 

 

מסיכום ושקלול של כל ההוצאות עולה כי העלות הממוצעת למשפחה למהלך החודשים יולי-אוגוסט עלולה להגיע עד לכדי 14 אלף שקלים, וזה רק לגבי הוצאות בסיסיות שלא כוללות חופשות בחו"ל או הוצאות כבדות אחרות.