המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 22/05/2019

בדיקת סל ל"ג בעומר: היכן הכי משתלם לרכוש סל מוצרים לקומזיץ?
לכבוד ל"ג בעומר, ערכנו בדיקה מיוחדת ומדגמית הכוללת מוצרים שכולנו צריכים למדורה. הממצאים: רמי לוי, יינות ביתן, יוחננוף ואושר עד הרשתות הזולות ביותר, מגה בעיר, שופרסל שלי ו-AM:PM היקרות ביותר

 

חולצות

צילום: ליאור וייץ


ל"ג בעומר הוא חג בו יוצאים אלפים למדורה המסורתית או לארוחת קומזיץ מיוחדת. לצורך כך, בחרנו סל מוצרים שכולל אך ורק מוצרים מתאימים כגון: אבטיח במשקל, המבורגר, חומוס, מים מינרלים, מלפפון בחומץ, מרשמלו, נקניקיות, עגבניות, פיתות, שישיית קוקה קולה, רדיד אלומיניום, שיפודי במבוק, תירס מתוק ותפוח אדמה לבן במשקל. את הבדיקה ערכנו במאאות סניפים של הרשתות: רמי לוי, יינות ביתן, יוחננוף, אושר עד, סאלח דבאח, ויקטורי, שוק מהדרין, שוק העיר, קשת טעמים, סופר דוש, שופרסל דיל, סטופ מרקט, פרש מרקט, חצי חינם, סופר ברקת, מחסני השוק, קינג סטור, זול ובגדול, מגה בעיר, שופרסל שלי ו-AM:PM.

 

על פי ממצאי הבדיקה, כפי שניתן להתרשם מהטבלה, הרשת הזולה ביותר היא רמי לוי עם סל בעלות ממוצעת של 137.94 ש"ח. אחריה הרשתות לפי סדר עולה: יינות ביתן, יוחננוף, אושר עד, סאלח דבאח וויקטורי - כולם עם סל ממוצע של פחות מ-150 ש"ח. מהצד השני של הטבלה, הרשת היקרה ביותר היא AM:PM עם סל בעלות 199.60 ש"ח בממוצע, אולם יש לקחת בחשבון כמובן כי מדובר ברשת עירונית שפתוחה 24/7. מבין הרשתות הרגילות, שופרסל שלי היא היקרה ביותר עם סל בעלות 177.73 ש"ח בממוצע. עוד רשתות עם סל מעל 170 ש"ח: זול ובגדול ומגה בעיר.

 

מה שמייקר את הסל באופן משמעותי אלו מוצרי הבשר: ההמבורגר והנקניקיות. עבור המבורגר זהב זוגלובק 400 גרם הזול ביותר שמצאנו היה ברשת סאלח דבאח בעלות 15 ש"ח ואילו היקר ביותר ברשת זול ובגדול בעלות 24.90 ש"ח. עבור נקניקיות עוף טירת צבי 1 קילו - הזול ביותר שמצאנו היה ברשת יינות ביתן בעלות 14.90 ש"ח, היקר ביותר ברשת מגה בעיר 33.43 ש"ח בממוצע.

 

בדיקת סל ל"ג בעומר (לחצו להגדלה)

 

 

סייגים לבדיקה:
·         מחירים  מעודכנים לתאריך 21.5.19 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז).
·         מחירים בממוצע רשתי .
*        במידה ולא קיים מחיר של מוצר מסוים בכל הרשת , נלקח בעבור אותו מוצר המחיר הממוצע הכללי של כל הרשתות שנבדקו
*        רשתות בהן נמצאו פחות מ 80% מהמוצרים הוצאו מהבדיקה ואינן נלקחו בחשבון בנתונים
·         סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח.
*       במוצרי הבשר והירקות ייתכנו פערי איכות . פערים אלו אינם באים לידי ביטוי בהשוואה מאחר והיא מתייחסת למחיר בלבד
*       במוצרי הבשר יש הבדלי כשרויות שעשויים להשפיע על מחירי הבשר ברשתות
·         חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי כרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.  
·         הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ
ט.ל.ח