המועצה > מדריכים > טיפים לצרכן

טיפים לבחירה והתנהלות נכונה מול ספקים
התנהלות מול ספקים מחייבת ערנות ותשומת לב, זאת בכדי למנוע טעויות שיעלו בזמן, כסף וכאב ראש. אספנו עבורכם את הדגשים אליהם יש לשים לב משלב הסינון, דרך בחירת נותני השירות ועד השלב הסופי בתהליך – חתימה על החוזה

 

 

בקשו לראות תעודות ואסמכתאות

ענף התעסוקה הישראלי סלחן כלפי ספקים ואינו דורש מהם אסמכתאות שאינן ברות להשגה. הקלות בה ניתן לקבל הכשרה לתפקיד (או תעודה ללא ידע וניסיון) אף מעוררות חשש מפני רמאים למיניהם. בשל כך קבעו משרד הכלכלה ומכון התקנים הישראלי סטנדרטים מחייבים למקצועות השונים. כגון: מסלול ההכשרה לנגרים, יועצי מערכות מיגון לעסק, טכנאי מחשבים וכד', תקני הבטיחות לכל מקצוע לעבוד, ריענון מקצועי שעליהם לבצע והגדרת ההתחייבויות כלפי הלקוחות.

 

דרשו מנותן שירות מקצועי תעודה המעידה על הכשרתו וסמכויותיו לתפקיד, ולהביא הוכחות לניסיונו. בדקו באתר הבית של משרד הכלכלה ומכון התקנים מהן התעודות הרלוונטיות ואל תחששו לבקש לראותן, בעיקר אם טיב העבודה ישפיע על רישוי וביטוח העסק.

 

בקשו המלצות מלקוחות אמיתיים

בבואכם לעבוד עם ספק מומלץ לאסוף כמה שיותר מידע על התנהלותו, טרם תחילת העבודה. התעקשו לדבר עם לקוחות אמיתיים, אספו המלצות מהאינטרנט ומהרשתות החברתיות ואם מישהו ממכריהם נתקל בספק – שוחחו אתו ולמדו מהם יתרונותיו וחסרונותיו. לאחר איסוף המידע תדעו אם לפניכם אדם אמין ומקצועי, או ספק שישאיר אתכם עם כאב ראש וחור בתקציב.

 

נהלו משא ומתן ובקשו הצעת מחיר כתובה

הצעת המחיר שקיבלתם אינה חקוקה בסלע. ערכו סקר שוק ובדקו מהם התעריפים המקובלים עבור העבודה, ורק לאחר איסוף מידע ממספר מקורות, הביאו את המספרים בפני הספק ודונו בהם. בקשו הצעת מחיר משני ספקים לפחות והשוו ביניהן עד לאיתור ההצעה ההוגנת ביותר.

 

תאמו ציפיות וקבעו לוח זמנים ברור

תיאום ציפיות, הצבת גבולות ויישור הדורים חייבים להיעשות בטרם מתחיל התהליך ממנו אין חזרה. חשוב לתחום את זמן העבודה ולקבוע מראש מהו משכה. הוסיפו להערכת הזמן שתקבלו יום – יומיים כסטייה אפשרית מהלו"ז ותהיו מכוסים.

 

נסחו חוזה ברור והיזהרו מאותיות קטנות

השקיעו בקריאת החוזה וודאו שכל סעיפיו ברורים לכם. במידה וסעיף מסוים נראה חשוד או מעורר הסתייגות – אל תחששו לבקש הבהרות. חוזה הכתוב בשפה משפטית מפולפלת עלול להכיל תנאים שיגבילו אתכם בהמשך ויפעלו לרעתכם. לכן, התעמקו בחוזה ובדקו שהוא מובן לכם. עוגמת נפש רבה יכולה להיחסך אם תקראו היטב את האותיות הקטנות. עברו שוב על הצעת מחיר ובהמשך על החוזה ובדקו שאינם מכילים סעיפים שיקשו על תהליך ההתקשרות בינכם לבין הספק. בדיקה דקדקנית תסייע לגישור פערים כבר בשלב מוקדם.

 

דירשו לשמור על הסדר וניקיון במהלך העבודה

עבודות נגרות, צביעה או שיפוצים יגררו אבק ולכלוך, אך אין זה מחייב שמעתה תחיו בכאוס. בקשו מספק השירות לדאוג לנקות אחריו לאחר שיסיים את העבודה, בעיקר אם מדובר בתהליך שיארך מספר ימים. גם טאטוא יסודי יכול לשפר את האווירה ולהפחית את אי הנוחות.

 

נהלו בקרת נזקים וקבעו מנגנון פיצוי

גם בתהליך החלק והפשוט ביותר יתכנו תקלות. לכן יש להישאר עם היד על הדופק ולבדוק כיצד ניתן להתגבר יחד על אתגרים. שמרו על ערוץ תקשורת פתוח מול הספק ונותני השירות ויחד תחתרו להגיע לפשרה. מומלץ לקבוע כבר בעת החתימה על החוזה מהו הפיצוי לו תזכרו במקרה של תקלה חמורה, וזאת בכדי לשמור על זכויותיכם. בהצלחה!

 

 

* המאמר באדיבות ענבל ראוכורגר, אתר הספקים. תוכן המאמר הינו מידע כללי ובאחריות הכותב בלבד.

 

לצפיה בסרטון הסברה בנושא הזמנת טכנאי שירות לחצו כאן >>

 

למדריכי קניה ושימוש לחצו כאן >>

 

לטיפים נוספים בנושאי צרכנות לחצו כאן >>