המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2018

ארכיון כתבות 2018

תאריך: 11/03/2018

הצלחה למועצה לצרכנות: מרכז השלטון המקומי קורא לכל העיריות והמועצות בישראל לשלב שיקולים צרכניים במכרזים להפעלת דוכני מזון ומתן שירותים בחופי הים ובמתקני הספורט והתרבות
מנתוני המועצה לצרכנות עולה כי במקומות אלו נגבים לעיתים מחירים מופרזים ומנופחים של מוצרים ושירותים. לאחר דיונים שנערכו בין מנכ"ל המועצה לצרכנות ומרכז השלטון המקומי, נשלח מכתב ע"י מנכ"ל מרכז השלטון המקומי לכל ראשי הרשויות המקומיות בו הודגש כי יש לתת תשומת לב מיוחדת לנושא ההיבטים והשיקולים הצרכניים במכרזי הפעלה שונים

 

פורים


המועצה לצרכנות באמצעות סיירי המועצה, עורכת בדיקות השוואה בתחומים ונושאים שונים עבור הצרכנים בישראל. בין היתר נבדקים מחירי מוצרים ושירותים שונים במתחמים ובמקומות ציבוריים. לאחר בדיקות שערכה המועצה בחופי ים שונים ברחבי הארץ וכן באצטדיונים ואולמות ספורט, הובררו פערי המחירים הגדולים בין המקומות השונים כמו גם העובדה כי עולה תמונה מדאיגה של מחירים מופקעים ומנופחים לעיתים.

 

הדבר נובע בעיקר מחוסר תחרותיות מספקת וקביעת מחירים מופרזים ע"י הזכיינים שבחלק מהמקרים שולטים במחירים אותם הם גובים מכולנו כצרכנים, אך לעיתים גם בשל תנאי המכרז של הרשות המקומית שמנסה למקסם את הכנסותיה מהזכיין.


בעקבות בדיקות שונות של סיירת המועצה לצרכנות, ולאחר מספר ישיבות ותכתובות עם מרכז השלטון המקומי, שלח מנכ"ל המרכז לשלטון מקומי מר שלמה דולברג מכתב לכל 255 העיריות והמועצות במדינה, בו הדגיש את ההיבט הצרכני עליו יש לתת דגש ביציאה למכרזים שונים המבוצעים ע"י הרשויות המקומיות או החברות הכלכליות והתאגידים השונים שלהן, כך שיצומצמו פערי המחירים בין מקום למקום, וכן תצומצם גביית המחירים המנופחים על מוצרים ושירותים שונים בחופי הים, באצטדיונים ואולמות הספורט וכן במרכזי ואולמות התרבות והפנאי.


ג'וש גולדשמיד מנכ"ל המועצה לצרכנות: "אני מברך על קריאה זו של מרכז השלטון המקומי לכלל הרשויות המקומיות. הגיע הזמן להפסקת ניצול הצרכנים המגיעים לשהות בחופי הים ובמתקני הספורט והתרבות השונים. במקרים רבים המחירים במזנונים הינם גבוהים, לא סבירים ומקשים על יחידים וכמובן משפחות שבסך הכול רוצות לבלות.

 

הפערים הגדולים הקיימים בגין אותם מוצרים ושירותים בין מתחמים ומקומות סמוכים, מראים כי הדבר אפשרי ותלוי ברשויות המקומיות ובחברות הכלכליות שלהן אבל כמובן גם בזכיינים עצמם. אפשר להרוויח ועדיין למכור במחירים הוגנים לצרכנים שמצביעים יותר ויותר ברגליים ועליהם לנהוג באחריות צרכנית ולחסוך לעצמם לא מעט כסף שלאורך חודשי הקיץ והשנה מצטבר לסכומים לא מבוטלים".

לצפיה במכתב שנשלח אל כל ראשי המועצות והעיריות לחצו כאן >>פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית