המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 24/05/2021

בדיקת סל המוצרים לחודש אפריל: הפער בין הרשת היקרה לזולה ביותר - 34%
הסל הנבדק כולל 68 מוצרים בסיסיים. ממוצע סל המוצרים עמד בחודש אפריל על 944 ₪, עלייה של 38 ₪ ביחס לחודש מרץ. הרשת הזולה ביותר: רמי לוי באינטרנט, היקרה ביותר: מיני סופר אלונית

 

המועצה לצרכנות ומשרד הכלכלה מפרסמים את נתוני מחירי סל המוצרים הבסיסי ברשתות השונות מדי חודש. סל המוצרים הבסיסי גובש ע"י הלמ"ס ומשרד הכלכלה והתעשייה והושק בדצמבר 2018 ,במטרה לעודד תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין השחקניות השונות בשוק ולאפשר לצרכנים אינפורמציה פשוטה ונגישה ביחס למחירי מוצרי צריכה הנרכשים על ידם באופן תדיר.

 

בחירת המוצרים הנכללים בסל נעשתה באמצעות מתודולוגיה סדורה ובהתאם לשלושה קריטריונים: משקלם היחסי ב"סקר הוצאות משקי הבית" המבוצע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה; רמת השונות בין חמישוני ההכנסה בישראל באופן בו נבחרו מוצרי בסיס הנצרכים על ידי כלל החמישונים ומוצרים הנמכרים לאורך כל עונות השנה. המוצרים בסל הנם מוצרים נבחרים ונועדו לאפשר מיקוד ולפיכך אינם כוללים את כלל מוצרי הצריכה הנרכשים ע"י משקי הבית. הסל כולל מוצרים מהקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פרות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון.  הבדיקה נערכה באמצעות אתר 'פרייסז'.


ממצאי הבדיקה לחודש אפריל


ממוצע סל המוצרים עמד בחודש אפריל על 944 ₪, התייקרות של 38 ₪ ביחס לחודש מרץ. הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר בחודש אפריל הינו 34% שהם 285 ₪.

 

ממוצע סל המוצרים הבסיסי שגובש על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומתבסס על נתוני המועצה לצרכנות, עמד בחודש אפריל 2021 על 944 ₪, עלייה של 38 ₪ ביחס לחודש מרץ.

 

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר היקר ביותר בחודש אפריל היא "מיני סופר אלונית" – עלות הסל הנבדק בחודש אפריל עומדת על 1,130 ₪ , עליה של 2.5% ביחס לחודש מרץ.

 

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר הזול ביותר בחודש אפריל הינה "רמי לוי באינטרנט" – עלות הסל הנבדק בחודש אפריל עומדת על 844 ₪, עליה של 14% במחיר הסל ביחס לחודש מרץ שהם 103 ש"ח.

 

כלל הרשתות, למעט אחת, הציגו עלייה במחיר הסל. ישנה עלייה במחיר הממוצע של 52 מוצרים מתוך 68 מוצרים שנבדקו. עליות מחירים אלו נובעות ככל הנראה מסיום מבצעי חג הפסח שחלו בחודש מרץ. 

 

פער המחירים בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר בחודש אפריל עומד על  34% שהם 285 ₪.

 

פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה ברשתות ה"דיסקאונט" עומד על 11% שהם 95 ₪.

 

מתוך רשימת חנויות האונליין שנבדקו, פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עומד על כ- 16% שהם 132 ₪.

 

 

הסל הנבדק כולל 68 מוצרים מהקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פירות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון. סל המוצרים כולל את המוצרים הבסיסיים שהם הנמכרים ביותר ומהווים נתח משמעותי מהוצאות משקי הבית.

 

ממשרד הכלכלה והתעשייה הגיבו לממצאים: "סל המוצרים הבסיסי נותן כלי הן בידי הציבור והן בידי מקבלי ההחלטות למעקב אחר מחירי המוצרים הפופולאריים הנרכשים על ידי משקי הבית. אומנם ראינו התייקרות מחירים בחודש אפריל, אך היא נובעת בעיקרה מסיום מבצעי הפסח. מחירי הסל מציגים יציבות יחסית לאורך זמן. אנחנו ממשיכים לקרוא לצרכנים להשוות מחירים ולקדם צרכנות נבונה"

 

לקריאה נוספת מתוך אתר משרד הכלכלה לחצן כאן  >>