המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 24/02/2021

בדיקת המועצה לצרכנות: מה עדיף: מארז משלוח מנות או רכישת מוצרים בודדים?
מהבדיקה עולה כי רכישת המוצרים בנפרד במקום במארז זולה משמעותית בכ-20%. גם במחירי אוזני ההמן ישנם פערי מחירים. המועצה לצרכנות: "חשוב להזכיר כי כאשר אנחנו נערכים לחג השוואת מחירים יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף"

 

מתוך גלי צה"ל

 

בהיעדר מסיבות ואירועים בשל הקורונה, נראה כי הדבר היחיד שנותר השנה מפורים, כמו בשנים הקודמות, הם משלוחי המנות. לצורך כך, ערכה המועצה לצרכנות בדיקת מחירים בין רשתות השיווק של מארזי משלוח מנות. התוצאה: פערי מחירים גדולים בין הרשתות.

 

למשל, משלוח מנות 215 גרם של עלית יעלה לכם במחסי להב עשרה שקלים בלבד בממוצע, לעומת שופרסל שלי - אותו מארז בעלות 14 ש"ח בממוצע - פער של 40%. משלוח מנות דומה במשקל 320 גרם עולה ברמי לוי כתשעה שקלים בממוצע ובשופרסל 14 ש"ח בממוצע.  משלוח מנות גדול עלית במשקל  816  גרם עולה ברשת זול ובגדול 59.90 לעומת 84.60 ברשת שופרסל. קניית המוצרים בתפזורת (חטיפי שוקולד, שוקולד פרה, פינוקיות, עדשים ועוד) יעלו ברשת חצי חינם 50.2 ש"ח (ללא מגש קרטון) וברשת שופרסל 57.1 ש"ח כולל מגש מקרטון - 22% חיסכון.

 

גם במחירי אוזני ההמן ישנם פערי מחירים. מארז אוזני המן במילוי תמרים של חברת אחווה עולה באושר עד 8 שקלים בלבד בממוצע. אותו המוצר ברשת ויקטורי עושה 13 שקלים. ולאלו שרוצים להכין את אוזני ההמן בעצמם - בצק מעדנות להכנת אוזני המן עולה ביש חסד 8 שקלים לעומת 18 שקלים בשוק העיר. יותר מפי שניים במחיר.

 

ממתקי הקסם של לני - סוכריות על מקל חבילה כולה ברמי לוי 8.60 ש"ח בלבד, לעומת 23.90 ברשת קינג סטור. מטבעות שוקולד כרמית עולות ברשת  זול ובגדול 2.20 לעומת 4.90 ברשת פרש מרקט.


עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמועצה לצרכנות התייחסה לממצאים: "גילינו פערים של עשרות אחוזים לא רק בין מארזי משלוחי המנות השונים אלא גם פערים המוצרים הבודדים המרכיבים את אותם משלוחי מנות לכן חשוב להזכיר כי כאשר אנחנו נערכים לחג השוואת מחירים יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף".

 

עוד נמסר מהמועצה לצרכנות: "השלם יקר יותר מסך חלקיו. אין ספק שהעצלנות עולה כסף. אם אתם מעדיפים לרכוש משלוח מנות מוכן, עשו מצווה על הדרך ורכשו מעמותות חברתיות ובכך תתרמו גם לקהילה".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ynet לחצו כאן >>