המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2010

ארכיון כתבות 2010

תאריך: 15/03/2010

בתי הספר שעלו לגמר הוזמנו לישיבה חגיגית של הוועדה לפניות הציבור בכנסת, שם הוכרזו הזוכים  

בחמישה עשר במרץ  מציינים בעולם את יום הצרכן הבינלאומי, המשמש להעלאת המודעות לזכויותיו הבסיסיות של הצרכן ולשמירתן.
לרגל יום הצרכן הבינלאומי הכריזה  המועצה הישראלית לצרכנות, בשיתוף משרדי החינוך והתמ"ת,   על תחרות כרזות ארצית בין בתי הספר (כיתות ט-י) בנושא צרכנות נבונה.  התלמידים התבקשו לבחור כלל צרכני ולהביע אותו בכרזה מעוצבת.  מתוך עשרות הכרזות שהגיעו בחרה ועדת השיפוט ב 12 כרזות,  מתוכן בחרו גולשי YNET  את 3 הכרזות הזוכות.הזוכים הוכרזו בישיבה מיוחדת  של  הוועדה לפניות הציבור של הכנסת,  ביום הצרכן הבינלאומי,  בחסות יו"ר הועדה ח"כ אורי מקלב.   בנוסף השתתפו בישיבה , סגנית שר התמ"ת, חברת הכנסת אורית נוקד, ויו"ר השדולה הצרכנית בכנסת  ח"כ אורית זוארץ.

חלוקת התעודות והפרסים  לזוכים נערכה בקבלת פנים  שערכה סגנית  שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד במשרד התמ"ת.

הזוכים בפרסים הם: מקום ראשון בי"ס היובל בירושלים, מקום שני  חטיבת זאב בהרצליה, ובמקום השלישי ב"יס שוהם בחיפה.

מנכ"ל המועצה לצרכנות , עו"ד אהד פלג אומר כי תחרות הכרזות  מהווה רק חלק מהפעילות השוטפת של המועצה לצרכנות למען חינוך הדור הצעיר לצרכנות נבונה. חשוב כי בני הנוער , אשר קונים מושפעים מאד ממותגים, יכירו את זכויותיהם הצרכניות, כחלק מחיזוק ההגנות שלהם בפני התנהלויות בלתי הוגנות בחיי הסחר.

סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות אורית נוקד אומרת כי "המפתח לצרכנות נבונה ומושכלת,בעידן שבו השיווק דרך אמצעי מדיה רק הולך ומשתכלל ,  טמון בפיתוח  מודעות לזכויותיו של הצרכן כבר בגיל צעיר, וזאת על מנת על מנת להבטיח דור חדש של צרכנים אחראים ועירניים לשינויים הרבים המתחוללים בתחום.   אני מאמינה שיוזמה ברוכה וחשובה זו  תהפוך למסורת רבת שנים. "

לכרזה הזוכה במקום הראשון