המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2010

ארכיון כתבות 2010

תאריך: 02/12/2010

המועצה הישראלית לצרכנות: על סלקום לפצות את כל לקוחותיה ללא קשר למקור התקלה

אתמול מצאו עצמם יותר מ 3 מיליון לקוחות סלקום מנותקים במשך יותר מ 12 שעות.  מבדיקת רישיונות חברות הסלולר עולה כי הרישיון מגדיר תקלה במערכת הסלולר הגורמת להפרעות רדיו או לניתוק המוני של מנויים –כתקלה חמורה. הרישיון מחייב את חברות הסלולר לבצע את כל הפעולות הנדרשות להבטחת פעילות תקינה של המערכת, ובכל מקרה של תקלה חמורה,הגורם לניתוק המוני של מנויים, לתקן את התקלה תוך 4 שעות.

כרגע לא ידוע מקור התקלה, אולם זכותם של לקוחות סלקום לדעת מה מקור התקלה ומדוע לא תוקנה תוך  4 שעות כמתבקש מהרישיון.

משרד התקשורת, המפקח על ביצוע הוראות הרישיון, צריך לבצע בדיקה מעמיקה על מנת לברר את מקור התקלה, את הסיבה לאי תיקונה תוך המועד שנקבע ברישיון, על מנת לקבוע אם הייתה רשלנות  של סלקום בתחזוקת הרשת או לא. המועצה לצרכנות מצפה כי משרד התקשורת יברר את העניין וגם ידווח לציבור על תוצאות בדיקתו.

בשלב זה, לעמדת המועצה לצרכנות עדיין מוקדם להביע עמדה בדבר זכות הלקוח לתבוע פיצוי.
אולם, בכל מקרה, גם אם סלקום לא התרשלה ואם התקלה נובעת מחבלה ולא הייתה כל אפשרות סבירה למנוע ניתוק המוני , הרי שעל החברה לפצות את כלל לקוחותיה באופן הולם, ולא באמצעות הטבה שבה אינו מעוניין. ספק שירות נבחן בהתאם לתגובתו בתקופת משבר שגרם לפגיעה בציבור לקוחותיו, מעבר לחובותיו על פי הדין.

מנכ"ל המועצה עו"ד אהוד פלג, אומר כי שעת משבר היא גם שעת המבחן של נותן שירות. הצרכנים מצפים שסלקום, תדע לעמוד במחויבותה כלפיהם כאשר חלה אצלה תקלה בשירות.