המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2010

ארכיון כתבות 2010

תאריך: 22/06/2010

המועצה לצרכנות: לפנות מיד לרשויות מקומיות ול’ספקי המים’, ולדווח על מספר הנפשות בבית
 
תעריף הבסיסי לכל משפחה, מחושב כאילו והיא מונה 2 נפשות. מי שלא דיווח ויש לו יותר מ- 2 נפשות ישלם הרבה יותר. יצוין, כי העדכון בתעריפים, יזכה את הצרכן, רטרואקטיבי באופן חלקי בלבד.
המועצה לצרכנות, קוראת לציבור למהר ולפנות לספקי המים (רשויות מקומיות ותאגידי מים) ולדווח מיידית על מספר הנפשות זאת כדי למנוע חיובים מיותרים בחשבון המים הבא שלהם.
מתברר, כי בעוד כשבועיים, מחיר המים, יתייקר, זאת במסגרת הרפורמה ב’תעריפי המים’.
זאת ועוד; השינוי הוא לא רק במחיר, אלא גם בדרך בה מחשבים לכל צרכן וצרכן את החשבון.

העלייה במחירי המים, נובעת בין השאר גם מההחלטה להוסיף לעלות את העלויות של התפלת המים, שיקום ובניית צנרת ותחזוקה.
ביטול היטל הבצורת, הביא לבלבול רב בקרב הציבור, שכן, ההיטל בוטל אבל תעריפי המים, עלו. הבהירו במועצה לצרכנות.
ע"פ פרסומים רק כ-30% (אחוזים) מן הצרכנים דיווחו לרשות המקומית ו/או אל תאגיד המים ברשות המקומית על מספר הנפשות המעודכן בביתם. לאור מצב עניינים זה, הודיעה המועצה לצרכנות, כי מגיעות אליה תלונות רבות של תושבים על תשלומים גבוהים.
מבדיקת המועצה לצרכנות, עולה, כי חלק גדול מן התלונות שהגיעו אל שולחנה הוא בשל חוסר דיווח על מספר הנפשות, כפי שתושבי הערים בארץ, נתבקשו לדווח.
תעריף הבסיסי לכל משפחה, מחושב כאילו והיא מונה 2 נפשות. מי שלא דיווח ויש לו יותר מ- 2 נפשות, ישלם הרבה יותר. יצוין, כי העדכון בתעריפים, יזכה את הצרכן, רטרואקטיבי באופן חלקי בלבד.
המועצה לצרכנות, קוראת לציבור למהר ולפנות לספקי המים (רשויות מקומיות ו-תאגידי מים) ולדווח מיידית על מספר הנפשות, זאת כדי למנוע חיובים מיותרים ב’חשבון המים’ הבא שלהם.