המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2010

ארכיון כתבות 2010

תאריך: 01/02/2010

החוק לביטול עמלות העו"ש עולה שלב- יובא מחר להצבעה בועדת שרים לחקיקה:

הבנקים מגבירים את הלחץ על השרים לקראת ההצבעה על החוק - מנכ"ל איגוד הבנקים פנה אישית לשרים

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות שיזמה את החוק: "הבנקים מרוויחים מאות מיליוני שקלים בשנה מעמלות והם לא ייתנו לחוק הזה לעבור בקלות. אסור שהשרים יושפעו ממסע השכנוע והלחצים של הבנקים"
הצעת חוק הבנקאות לביטול עמלות עו"ש בבנקים, תובא מחר להצבעה בפני ועדת השרים לחקיקה. הצעת החוק ביוזמת המועצה לצרכנות הוגשה על ידי 15 חברי כנסת משלל סיעות הבית, קואליציה ואופוזיציה כאחד וחתומים עליהן חברי הכנסת דני דנון, פאינה קירשנבוים, כרמל שאמה, אורי אריאל, איתן כבל, אילן גילאון, נחמן שי, יצחק וקנין, דב חנין, אורי אורבך, מנחם אליעזר מוזס, חמד עמאר ויואל חסון.

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: " לקראת ההצבעה הבנקים מגבירים את הלחץ על השרים. נודע לנו כי מנכ"ל איגוד הבנקים פנה אישית לשרים בבקשה להתנגד או להימנע מהצבעה. הבנקים מרוויחים מאות מיליוני שקלים בשנה מעמלות והם לא ייתנו לחוק הזה לעבור בקלות. על השרים לעמוד איתן ולא להתרשם ממסע השכנוע והלחצים. מנכ"ל המועצה לצרכנות מתריע כי הבנקים מנסים להפחיד את השרים בטענה כי יעלו את הריביות. הם רק שוכחים להזכיר כי ביטול עמלות העו"ש יחשוף סוף-סוף את הריביות ליכולת השוואה צרכנית, וייתן לציבור כוח מיקוח מול הבנקים, דבר שיביא להפחתת הריביות. ציבור הצרכנים בישראל זקוק מחר להגנת השרים ומצפה כי הם יהיו שם בשבילו. הגיע הזמן לבטל את עמלות העו"ש בכל הבנקים אחת ולתמיד."

עד היום כ- 750,000 איש חתמו על מכתבים התומכים במאבק לביטול עמלות העו"ש. היום שלחה המועצה לצרכנות לכל אחד מחברי ועדת השרים לחקיקה דיסק ובו מאות אלפי חתימות של הציבור.

הצעת החוק: מבקשת כי לא תיגבה עמלה מלקוח עבור שירותים בסיסיים בחשבון עו"ש, לרבות עמלת מינימום בין אם הפעולה נעשית על ידי פקיד בנק, בין אם באמצעות מוקד טלפוני מאויש ובין אם בערוץ ישיר. הבנקים מרוויחים עלינו הרבה כסף  כבר מעצם העובדה שיש לנו חשבון בנק אצלם. רווחים אלה לא מונעים מהבנקים להרוויח על חשבוננו גם פעם שנייה וזאת על ידי גבייה לא מוצדקת של עמלות בגין פעולות עו"ש. הצעת החוק קובעת את ביטול עמלות העו"ש בכל הבנקים אחת ולתמיד.