המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 06/11/2014

המועצה לצרכנות מברכת על הכוונה להכניס מוצרים נוספים לפיקוח מחירים
הכירו את המוצרים החדשים שבכוונת משרד האוצר להכניס לפיקוח: שמן, לחם מחיטה מלאה, יוגורט, מעדני חלב, חלב סויה, ירקות קפואים ונייר טואלט. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "כלכלה בריאה איננה רק שוק חופשי. זהו גם משטר של בלמים ואיזונים"

 

 

שמן, לחם מחיטה מלאה, יוגורט, מעדני חלב, חלב סויה, ירקות קפואים ונייר טואלט. אלו המוצרים שבכוונת שר האוצר יאיר לפיד להכניס לרשימת המוצרים בפיקוח.

 

בעקבות קריאה זו, מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, שיבח ובירך את צעדו של שר האוצר ואמר: "אנחנו שמחים ומחזקים את שר האוצר על הצעד החשוב והנכון בו נקט היום. כלכלה בריאה, איננה רק שוק חופשי. זהו גם משטר של בלמים ואיזונים. מטרת הכלכלה הבריאה, צריכה להיות בעיקר שוק הוגן לעסקים ולצרכנים. לעיתים יש צורך בהגנת הממשלה על הצרכנים.

 

עוד מוסיף מנכ"ל המועצה: "שינויי מדיניות בכלכלת המדינה, יתנו תוצאות בטווח הארוך, אך אל לנו לשכוח את הטווח הקצר. הציבור, אוכל כבר היום, כל יום, 3 פעמים ביום. והוא בוחן את מצבו בכל פעם בעומדו מול המדף בחנות. על כן, מומלץ שתכנונים כלכליים ארוכי טווח (עידוד יבוא, פיתוח תחרות, פיזור מוקדי כוח), לא יבואו על חשבון צעדים בטווח הקצר, כמו פיקוח מחירים, גם אם מוגבלים בזמן".

 

המועצה הישראלית לצרכנות, פועלת במספר מישורים על מנת להטיב עם הצרכן ולסייע במאבק ב’יוקר המחיה’.במסגרת זו, דרשה המועצה לא אחת מרשויות השלטון וממשרדי הממשלה השונים, להגדיל את מספר ’המוצרים הנמצאים בפיקוח’ ואף להוסיף לו ’מוצרים בריאים’. כל זאת, כחלק מהצעדים המומלצים על-ידה לטווח הקצר, בצד צעדי התכנון לטווח הארוך.

 

שר האוצר פנה ליו"ר ועדת המחירים בבקשה לבחון את האפשרות להטיל פיקוח מחירים על מספר מוצרי מזון. בין המוצרים: שמן קנולה, לחם מחיטה מלאה, יוגורט, מעדני חלב, חלב סויה, ירקות קפואים ונייר טואלט.

 

"אין מנוס מנקיטה בכלים הנוקשים ביותר, ובכלל זה פיקוח מחירים, כדי להחזיר את המחירים לרמה שהציבור יכול להרשות לעצמו. המטרה שלנו היא להגיע לרמת מחירים נמוכה יותר, אשר תאפשר לאזרחים כוח קניה דומה לזה הקיים במדינות המפותחות״, כתב לפיד.

 

לרשימת המוצרים בפיקוח הקיימים היום ומחיריהם המעודכנים לחצו כאן >>