המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 05/10/2014

בדיקת מחירי מוצרי טיפוח לשיער: כך תוכלו לחסוך כסף רב
סיירי המועצה לצרכנות בדקו מחירים של שבעה מוצרים לטיפוח השיער בכל רשתות השיווק. הממצאים: רמי לוי הזולה ביותר, מגה בעיר היקרה ביותר. טבלת השוואת המחירים המלאה - בפנים. גם: איפה סל הקניות הזול ביותר בארץ?


 אומרים שלהיות יפה זה כואב מסתבר שזה גם יקר. השבוע במבחן הסל בדקנו מספר מוצרי טיפוח לשיער לשימוש ביתי. נשים רבות בוחרות דווקא את המוצרים שמוכרות רשתות השיווק, על פני ביקור במספרה.

 

המוצרים שנבדקו: אקסלנס לוריאל צבע שיער גוונים שונים, מסכה לשיער STYLE צהוב יבש 500 מ"ל, פלטה צבע שיער גוונים שונים שוורצקופף, קולור נטורלס גרנייה צבע שיער גוונים שונים, קרם לחות לשיער חוחובה נטורל פורמולה 400 מ"ל, שמפו הנוסחה הקלאסית 2 ב-1 פנטן 600 מ"ל, שמפו לשיער הוואי 700 מ"ל.

 

ממצאי הבדיקה:

 

הבדיקה הראתה פערים של עד מאה אחוזים בין הרשתות השונות. מסכה לשיער של חברת סטייל תעלה ברשת רמי לוי 14 שקלים ו-90 אגורות וברשת שופרסל שלי תעלה 29 שקלים ו-83 אגורות, פער של 100 אחוזים. קרם לחות לשיער של נטורל פורמולה יעלה ברשת שופרסל דיל 15 שקלים, וברשת חצי חינם 24 שקלים ו-90 אגורות, זה פער של 67 אחוזים.

 

גם במוצרים בסיסיים יותר כמו שמפו נמצאו פערים גדולים. שמפו לשיער של הוואי, 700 מ"ל, יעלה 5 שקלים ו-60 אגורות ברשת רמי לוי. המחיר היקר ביותר שנמצא הוא בחצי חינם, 10 שקלים ו 90- אגורות ליחידה. פער של 95 אחוזים.

 

לכן זיכרו: למוצרי טיפוח לשיער יש חיי מדף ארוכים. אם עשיתם סקר שוק ומצאתם מקום בו המחיר זול, כדאי לכם להצטייד במספר יחידות ולשמור אותם על המדף אצלכם. 

בדיקת הסל השבועי

 

גם השבוע בדקנו איפה הסל הכולל המשתלם ביותר בארץ. סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של 46 מוצרים שונים ביותר ממאה ושלושים נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ. הסניף הזול ביותר הוא של רשת רמי לוי בקריית חיים. סניפי הרשת השונים תפסו את שבעת המקומות הראשונים המחזיקים בסל הזול ביותר. הסל היקר ביותר נמצא ברשת טיב טעם ברחוב אבן גבירול בתל אביב. אחריו בתור סניף משה לוי בראשון לציון, גם הוא של רשת חצי חינם.

 

הפער בין הסל הכי זול להכי יקר עמד על חמישים ושבעה אחוזים, שהם כמעט מאתיים שלושים וחמישה שקלים שגבו במקום אחד יותר מאחר, על אותם המוצרים בדיוק.

 

מלחמות המחירים שראינו לפני החגים נרגעו קצת. ברוב הרשתות המחירים עלו, אפילו בדיסקאונט. יחד עם זאת, המחירים הזולים ביותר, מוצאים אותם במתחמי קניות, אזורים שהם רוויי תחרות.


 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן