המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 30/06/2014

תחקיר המועצה לצרכנות: מה הם בגדי הים האיכותיים ביותר?
המועצה לצרכנות ערכה בדיקה מיוחדת של חמישה בגדי ים של רשתות שונות על מנת לבדוק מי הכי איכותי מבחינת עמידות הצבע, שינויי גוון ושינוי גודל לאחר כביסה. הממצאים: בגד הים הזול ביותר הסתבר כבגד הים האיכותי ביותר. תוצאות הבדיקה המלאות בפנים

 

 

רשתות אופנה רבות מוסיפות למלתחת הקיץ שלהן גם בגדי ים. התחרות הגדולה בענף הביאה להורדת מחירים, אבל מה לגבי איכות בגדי הים? לצטרך כך ערכה המועצה הישראלית לצרכנות, בשיתוף חדשות 10, בדיקה מיוחדת במכון התקנים על מנת לבחון אילו מותגים החזיקו מעמד כל העונה ואילו בגדי ים יאבדו את הצבע ואת הצורה. האם הכי יקר הוא גם הכי איכותי או שאולי להיפך?

 

לצורך כך, רכשנו חמישה בגדי ים של חברות שונות ולקחנו אותם למכון התקנים שערך לכל בגדי הים שלוש בדיקות מקיפות על מנת לבחון את עמידותם ואיכותם של בגדי הים. הבדיקות שנערכו היו יציבות צבע באור, שינויי גוון במי בריכה ושינוי גוון בזיעה והכתמת בד.

 

בכל אחד מהתחומים הנ"ל דירג מכון התקנים את התוצאה בדרגות מ-1 עד 5. כמו כן, נערכה לבגדי הים כביסה לפי תוית הוראות טיפול המוצמדות על כל בגד ים וייבוש בתלייה וזאת על מנת לבדוק האם השתנו מידות בגדי הים. 

 

בגדי הים שנבדקו:


1. RENUAR הרכב בד: 80% נייליון, 20% ספנדקס. מחיר: 79.80 ש"ח
2. CASTRO הרכב בד: 84% ניילון, 16% אלסטן, ביטנה 100% פוליאסטר. מחיר: 89.80 ש"ח
3. FOX הרכב בד: 90% ספנדקס, 10% ניילון, ביטנה 100% פוליאסטר. מחיר: 99.80 ש"ח
4. H&M הרכב בד: 90% פוליאמיד,  10% אלסטן, ביטנה 100% פוליאסטר. מחיר: 109.80 ש"ח
5. BLUE KISS מרשת H&O הרכב בד: 80% ניילון, 20% אלסטן, ביטנה 100% פוליאסטר. מחיר 59.80 ש"ח

 

 

תוצאות הבדיקות

 

בבדיקת יציבות צבע האור שלושה בגדי ים מתוך החמישה עמדו בתקן: קסטרו, H&M ו-BLUE KISS מרשת H&O. בגדי הים של רנואר ושל פוקס השיגו תוצאות נמוכות מתחת לתקן.

 

בבדיקת שינוי גוון במי בריכה רק בגד הים BLUE KISS מרשת H&O עמד בתקן והשיג את התוצאה הטובה ביותר. כל שאר בגדי הים השיגו תוצרות שמתחת לתקן.

 

בבדיקת שינוי גוון בזיעה והכתמת בד - כל המותגים עמדו בתקן, למעט בגד היום של רשת FOX.

 

בבדיקת שינוי המידות: בגד הים של רנואר היה היחיד שמידותייו נותרו זהות לאחר כביסה. בכל שאר בגדי הים התקבלו תוצאות מזעריות של שינויי גודל באורך וברוחב. 

 

 

לסיכום: בגד הים שזכה למקום האחרון הוא בגד הים של פוקס. על פי תוצאות הבדיקה, קצת בריכה שמש וים ותוך זמן קצר תקבלו בגד ים בצבע אחר. קצת איכותי ממנו, אבל עדיין במקום לא טוב: בגד הים של חברת רנואר. את המקומות השלישי והשני חולקים עם אותו הציון בדיוק בגדי הים של קסטרו ושל H&M ובמקום הראשון - בגד הים שקנינו ברשת H&O שגם היה הכי זול ועלה פחות מ-60 שקלים, מה ששוב מלמד אותנו ששם המותג והמחיר לא תמיד מעידים על האיכות.


מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים: "בגד ים נועד לא רק לשימוש פונקציונלי של איזושהי כסות לגוף כאשר אתה שוחה בים או בבריכה, אלא אתה הולך איתו לשפת הים ולשפת הבריכה ורוצה להיראות יפה ורוצה להיראות כפי שבחרת להיראות כשקנית את בגד הים".

 

כתבה בנושא מתוך חדשות 10