המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 07/02/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: מה קרה למחיר סל הקניות במודיעין?
סיירי המועצה לצרכנות התמקדו השבוע בעיר השפלה וגילו עליית מחירים אצל כל הרשתות. איך זה קרה? וגם: סל הקניות הזול והיקר ביותר בישראל

 העיר מודיעין היא עיר גדולה בה קיימים סופרים של כמעט כל הרשתות הגדולות הנאבקות על כיסו של הצרכן: רמי לוי, יוחננוף, יינות ביתן, שופרסל דיל (שני סניפים) שוק העיר וקואופ.

 

הסניף האחרון שנפתח היה זה של יוחחנוף שהוביל למלחמה של ממש והורדת מחירים אגרסיבית אצל כל הרשתות, שמי שנהנה מזה הוא כמובן הצרכן.

 

אלא שהשבוע בדקנו שוב מה קרה למחירים: האם הרשתות עדיין נאבקות על לב וכיס הצרכנים או שמה חלוקת השוק התייצבה והמחירים חוזרים לעלות?

 

התוצאה עגומה: מסך של 551 ש"ח בממוצע, עלתה עלות הסל הממוצעת בעיר ל-569 ש"ח, עלייה של 3%. ניתן לראות כי כל הרשתות העלו במעט את המחירים למעט קואופ שהוזילה באחוז. מניסיון העבר עליית המחירים הזוחלת הזו תמשיך כל עוד הצרכנים לא יצביעו ברגליים.

 

 

בדיקה מיוחדת: המותג הפרטי מול הזול בקטגוריה


השבוע התמקדנו בהשוואה בין המותג הפרטי של הרשת לבין הזול בקטגוריה. המותג הפרטי – מותג שהרשת מייצרת באופן ייעודי עבורה ונמכר אך ורק אצלה. הרשתות המייצרות מותגים פרטיים כיום הם שופרסל, מגה ורמי לוי בעיקר (לרמי לוי שני מותגים – 'קניה חכמה' ו'רמי לוי'). הזול בקטגוריה – מונח המתאר את המותג הזול ביותר באותו רגע בקטגוריית מזון ספציפית.


התוצאות מראות כי על פי רוב המותג הפרטי של הרשת אכן הזול ביותר כאשר את הפערים הגדולים ביותר מצאנו באפונה קפואה. יחד עם זאת, לעיתים מצאנו מותגים זולים יותר מהמותג הפרטי של הרשת.


חשוב לציין כי לא כל מותג פרטי מתיימר להיות הזול ביותר בכל רגע (שופרסל לדוגמא אומרת זאת במפורש), כמו כן, יש לעיתים מבצעי עומק של היצרניות השונות , גם המובילות שבהן, שיכולות להוריד את מחיר המוצר אף מתחת למחיר המותג הפרטי.

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 


 הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים ב-86 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 39% פער של 190₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 21%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא סופר דבאח בעין המפרץ. יחד עם זאת, רמי לוי עדיין שולט ברשימה עם 7 סניפים. עוד מצאנו זולים השבוע את סניף עפולה של יינות ביתן ויוחננוף החדש במודיעין. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד מגוון רשתות רחב יותר.

 

מה קורה עם סניפי YOU לשעבר? בתצפיות השבוע מתגלה שהמחירים עלו. סניף האורגים באשדוד, שנפתח מחדש ע"י מחסני השוק, נשאר הזול ביותר ברשת.

 

רשת קואופ שופ "התהדרה" בסניף היקר ביותר לפני שבועיים, סניף נחשול בראשון לציון. חזרנו אליו השבוע ולשמחתנו הוא כעת הזול ברשת, מקרב הסניפים שנבדקו. עוד ראוי לציון הפער הנמוך בין עלות הסל הזול ביותר והיקר ביותר בסניפי הרשת – 1.6% בלבד.

 

יינות ביתן ורמי לוי – ראש בראש. הסניף הזול ביותר של כל רשת השבוע, מקרב אלו שנבדקו, נמצא בעפולה. והסניף היקר ביותר של כל רשת נמצא בקריית שמונה.


  

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן