המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2009

ארכיון כתבות 2009

תאריך: 13/09/2009

היטל מים - עדכון מספר נפשות בדירה
 
בימים אלה מקבלים הצרכנים הביתיים את חשבונות המים הראשונים הכוללים את היטל הבצורת, והסכומים יכולים להגיע לעשרות רבות של שקלים.
על פי החוק,  במידה וצרכנים נדרשו לשלם היטל בצורת מאחר ומספר הנפשות המתגוררות בביתם איננו מעודכן אצל ספק המים (הרשות המקומית או תאגיד המים והביוב),  ניתן להפחית את התשלום על ידי עדכון מספר הנפשות באופן רטרואקטיבי. ואולם אפשרות זו של תיקון רטרואקטיבי וביטול החיוב או השבת הכספים ששולמו קיימת רק למדווחים עד ליום 31.10.09.

המועצה לצרכנות קוראת לצרכנים  לבדוק בחשבון המים כמה נפשות רשומות כמתגוררות בדירה, ובמקרה בו אין התאמה בין מספר הנפשות בפועל לרשום בחשבון המים, לעדכן את ספק המים באופן מיידי.
את העדכון יש לבצע באמצעות טופס שניתן לקבל מספק המים (ואמור להגיע בחשבון המים הקרוב) עם צילום ספח תעודת זהות של כל הבוגרים המתגוררים בבית וספח תעודות של הורים שילדיהם מתגוררים עימהם.
במידה ומתגורר בבית גם עובד זר ברישיון או תייר עם אשרה חוקית ניתן לרשום גם אותם באמצעות צילום דרכון וצילום אשרה או רישיון לשהייה בארץ.
מנכ"ל המועצה לצרכנות , עו"ד אהוד פלג , ממליץ לציבור להגן על עצמו מפני תשלומים  גבוהים ומיותרים על ידי ביצוע פעולת  הדיווח הפשוטה .