המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > משבר נגיף הקורונה
תאריך: 18/03/2020

"קייטרונה"- קייטנה דיגיטלית לילדים לימי הבידוד. היכנסו עכשיו בחינם
המועצה הישראלית לצרכנות נרתמת לסייע לילדים ולהורים שבבידוד וגאה להציג את ה"קייטרונה" - פעילויות לילדי בית הספר היסודי וזמינות בחינם באתר המועצה הישראלית לצרכנות

 

לכניסה לקייטנה לחצו על התמונה

 

הילדים בבידוד או בחופשה כפויה מבית הספר? המועצה הישראלית לצרכנות נרתמת לסייע לילדים ולהורים בשל נגיף הקורונה והוראת משרדי הממשלה לסגור את בתי הספר מחשש להתפשטות הנגיף, ומציעה לילדים פעילות דיגיטלית חינמית להפגת הזמן ומציעה באתר המועצה מגוון פעילויות צרכניות מהנות ללא עלות. מוזמנים להיכנס לפעילות בכל שעה שמתאימה לכם. כאן אין מבחנים ואין ציונים – אבל כולם יוצאים צרכנים מצטיינים!הפעילויות מתאימות בעיקר לילדי בית הספר היסודי וזמינות בחינם באתר המועצה הישראלית לצרכנות. אתם מוזמנים להיכנס מתי שמתחשק לכם ובכל שעה שמתאימה לכם. ניתן להיכנס לקייטנה בקישור הבא:

 

https://www.consumers-camp.orgבקייטנה שתי פעילויות:


"שר המטבעות" - משחק אינטראקטיבי דמוי "מסע", המציג חבורת בני נוער החיים בעולם דמיוני שתושביו משועבדים לצריכת יתר ולקנייה מופרזת, לא נבונה, לא שקולה ולא בריאה. על כל אלה מנצח 'עודוס': עריץ מסתורי המעודד את התושבים לקנות ללא הגבלה ובלי להתחשב בשיקולי תקציב . במהלך המסע נתקלים במכשולים וכך לומדים את סודות הצרכנות הנבונה, ההגינות בצרכנות, החשיבה הביקורתית, חישוב מתמטי יעיל, וכן ערכי חברות ומסירות.
מטרת המשחק היא לנצח את השליט ולהציל את העולם, כאשר ההתקדמות במשחק תלויה במענה על שאלות. המשחק אינטראקטיבי, ומותאם למחשבים ולניידים. העולם בו מתרחש המשחק מוצג בעזרת מפה ובה תחנות. בכל תחנה מתרחש חלק מסיפור העלילה מובא באמצעות עלילונים ובעקבותיו שאלות רב ברירה. המענה על השאלות הוא תנאי להתקדמות במשחק.חידון דיגיטלי בעקבות סרטונים בנושאי צרכנות שונים – לילדים מוצגים 7 סרטונים המתארים סיטואציות צרכניות מוכרות, ( אי התאמה בין מחירים, החזרת מוצרים, מבצעים ומכירות סוף עונה, אחריות לאחר רכישה, עסקאות עם קטינים) ובעקבותיהן נשאלות שאלות. רק מי שעונה נכון על  השאלה- יכול להמשיך ולהתקדם לשלב הבא. השלב האחרון הוא קליפ אותו יכולים הילדים לנסות להפיק ולצלם בעצמם בנושא צרכנות נבונה.עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "ימי החופש שנכפו על כולנו מהווים תקופה לחוצה ומשמעותית עבור הכיס שלנו. משפחות רבות מאבדות שליטה על ההוצאות וסופגות פגיעה קשה בהכנסות, דבר שעלול להשפיע כמובן גם בעתיד. הקייטנה שיזמנו 'הופכת את הלימון ללימונדה', במטרה לנצל את שעות הפנאי כדי להקנות לילדים מידע פיננסי שיסייע להם להתנהל נכון מבחינה צרכנית בהווה ובעתיד - כמובן בדרך נעימה, ידידותית ומותאמת לגיל המשתמשים".