המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 07/06/2015

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: איפה הכי כדאי לרכוש דגני בוקר?
למרות שמדובר בפריט חובה כמעט אצל כל משפחה עדיין נראה שיצרניות דגני הבוקר, הקורנפלקס, מרשות לעצמן לקבוע תג מחיר מופקע. וגם: הרשתות הזולות והיקרות ביותר השבוע


 

בדקנו השבוע מוצר שיכול להיות אחד היקרים בעגלה. הוא משמש לארוחה כמעט כל יום אצל לא מעט משפחות. מחיר של חבילת דגני בוקר ממותגים בעיקר לילדים או כאלה בריאותיים, יכול להגיע גם ל -30 שקלים ולהקפיץ את המחיר הסופי שנשלם בקופה.

 

השוונו 4 מותגים. שניים פופולרים בקרב ילדים כריות ושוגי ושניים בריאותיים ברנפלקס ללא תוספת סוכר וקורנפלקס ללא גלוטן. המותגים שנבדקו היו: ברנפלקס ללא תוספת סוכר תלמה, דגני בוקר שוגי תלמה, כריות במילוי קרם נוגט תלמה, קורנפלקס תלמה ללא גלוטן.

 

בניגוד אולי למוצרים בקטגוריות אחרות, דווקא הקורנפלקס ללא גלוטן היה באופן עקבי המוצר הזול ביותר ל-100 גרם בכל רשת. בשורה טובה לצרכנים שנדרשים למזון נטול גלוטן. מבין הרשתות הגדולות והלא השכונתיות בשופרסל דיל, YOU וויקטורי מצאנו מחירים גבוהים יותר ביחס לאחרות והן מקבלות נקודה שחורה. בשכונתיות לרוב עוד יותר יקר וקורנפלקס ללא גלוטן שעלה ביוחננוף 14.90 ש"ח עולה במגה בעיר כ - 25 שקלים.

 

למרות שברוב הרשתות שוגי היה המוצר יקר ביותר. יש מקומות שבהם הברנפלקס ללא תוספת סוכר היה הכי יקר, לא ברור למה מוצר בלי תוספות שאגב, אינן בריאות כמו, סוכר, שוקולד, מילויים וציפויים למיניהם הוא יותר יקר.

 

 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בחרנו סל של 41 מוצרים שונים ב- 119 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על  32% , פער של 162₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 10%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים השבוע כוללת סניפי YOU, שני סניפים של יינות ביתן וסניף אחד של ויקטורי. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את מגה יהלומים בגבעתיים, קואופ, חצי חינם, שופרסל שלי ויש ואת הכי זול.

 

אנו רואים התרחבות קלה בפער בין הסניף הזול והיקר ביותר, מצד שני הפער בין ממוצע הרשתות הצטמצם משמעותית השבוע מ- 20% שבוע שעבר ל- 9.8% בלבד השבוע. כמו שבוע שעבר, גם השבוע אנו מוצאים בחיפה את הסניף היקר ביותר (מקרב הסניפים שנבדקו) באחד הפורמטים של שופרסל.  סניף ויקטורי נתניה מפתיע בנוכחותו בעשרת הזולים. רשת ויקטורי הינה בהחלט זולה יותר משאר הרשתות העירוניות (כדוגמת טיב טעם, מגה בעיר או שופרסל שלי) אך היא רחוקה מרמת המחירים הנהוגה בקרב ההבי דיסקאונט. ע"י הוזלה בעיקר בפירות וירקות, תרסיס פאם ושוקיים הודו הצליח הסניף להתברג לעשירייה הזולה.

 

בחרנו השבוע לשים זרקור על 3 ערים קטנות יחסית ומרחק הנסיעה בין הסניפים בהן דומה ויחסית קצר: כרמיאל, יהוד ומודיעין. אפשר לראות בהם את ההבדל בין מצב שבו הרשתות מתחרות על לב הצרכן לבין מקום בו הצרכנים כנראה מעט אדישים. בכרמיאל ויהוד, שם יש תחרות אמיתית על לב הצרכנים רואים פערים קטנים מאוד בעלות הסל בין הסניפים השונים. חמישה עד שישה אחוזים. אבל במודיעין לעומת זאת, קיים פער של 20 אחוזים בין הסניפים השונים בעיר.