המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 31/05/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: חציית כביש יכולה לחסוך לכם עשרות שקלים
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה של סופרים סמוכים וגילו פערי מחירים מדהימים בין סופרים שנמצאים מטרים ספורים אחד מהשני. וגם: מי הרשת הזולה בסל צללים?


 

כשמדובר בקניות בסופר, לפעמים ממש בכמה צעדי הליכה, אפשר לחסוך עשרות שקלים. כך למשל הפער בין הסל שמדדן סיירי המועצה לצרכנות בסניף מגה בעיר בקניון איילון, לבין אותו הסל בדיוק בסניף רמי לוי שנמצא ממש מעבר לכביש, עומד על כמאה שקלים. במגה בעיר תשלמו על הסל שנבדק שבע מאות עשרים ושמונה שקלים, ואצל רמי לוי חמישה עשר אחוזים פחות.

 

גם באזור התעשייה החדש בראשון לציון, הפער בין סניף חצי חינם לסניף יו עומד על שלושה עשר אחוזים, ובאזור התעשייה הצפוני של באר שבע, ראינו פער של אחד עשר אחוזים, שהם שבעים שקל, בין שני סניפים באותו הרחוב: סניף מחסני השוק וסניף יו.

 

ברחובות מצאנו את הפער הגדול ביותר. באזור פארק המדע יש סניף של יינות ביתן, וגם של טיב טעם. אותו סל ביינות ביתן היה זול יותר בעשרים וארבעה אחוזים.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת שני סניפים של שופרסל דיל, שגם פותחת את הטבלה השבוע. יחד איתה רמי לוי, יינות ביתן, YOU ומחסני השוק. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את טיב טעם כמובן, קואופ, מחסני להב ומיסטר זול.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות, הגיב לממצאים: "בערים חיפה, לוד ובאר שבע, מצאנו פערים מאוד גדולים בין החנויות בתוך אותה העיר על אותו סל קניות ממש. יוצא מזה שיש לנו פה דרך פשוטה לחסוך מאות רבות של שקלים בחודש, עם טיפה של מודעות צרכנית. רמי לוי יוצא בקביעות הרשת הזולה ביותר בבדיקת סל הצללים שלנו, וכמעט תמיד הוא בין המובילים גם כשהסל הוא לא בהפתעה. המשמעות היא שהקנייה אצל רמי לוי היא הכדאית ביותר, לא רק לגבי סל מסוים, אלא במגוון רחב של סלי קנייה".

 

 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

סל הצללים

 

השבוע בדקנו גם סל צללים, כלומר, סל של מוצרים בהפתעה שלא ידוע לרשתות. הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 31% , פער של 155₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 20%.

סל הצללים כלל את המוצרים: אבקת מרק עוף, אריסה ביתית, בייגלה טבעות, בירה טובורג, בפלות עלית, בצל סגול, בצק עלים, גבינת עזים, חציל קלוי, חרדל, טחינה בלאדי, יוגורט 4% טרה, כרוב אדום, כרוב לבן, מארז פסטרמה, מים מינרלים, מלפפונים בחומץ בינוניים, מעדן שוקולד חלב יולו, משקה סויה, סלק, סנובון לאסלה, פריכונים בדבש, קרקר לחמית, רוטב סויה, שום כתוש, שוקולית, שיפודי פרגיות, שמפו נקה 7, שניצל מן הצומח זוגלובק, שניצל מאמא עוף, תפוזים ותרד.

הרשת הזולה ביותר, כפי שיוצא בדרך כלל בבדיקות שאנחנו עורכים בהפתעה, הייתה רמי לוי. בפער די גדול אחריה, רשת יו ויינות ביתן שהיו צמודות, ואז שופרסל דיל וויקטורי.