המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 29/01/2015

בדיקת מיוחדת: האם סל קניות של רשת "אחד" אכן זול יותר מסל קניות של הסניף הזול ביותר?
ערכנו בדיקה השוואתית בין הסניף החדש של רשת "אחד" ברעננה לעומת הסניף הזול ביותר בבדיקת סמ"ל האחרונה: YOU במודיעין. התוצאה: פער של 8% לטובת הסניף הלא ממותג, לא כולל פירות וירקותאם אתם לא אנשי מותגים - יש לנו בשורה משמחת בשבילכם: סל של מוצרים לא ממותגים יעלה לכם זול יותר מאשר הסל הזול ביותר שבדקה סיירת המועצה לצרכנות בשבוע שעבר.

 

סיירי המועצה לצרכנות ביקרו בסניף החדש של "אחד" ברעננה בו אין מותגים מוכרים כלל של החברות הגדולות, אלא מותגים של חברות קטנות בהרבה.

 

בחרנו מוצרים דומים ככל האפשר למוצרי הסל, שיקללנו את המחיר לפי יחידת המידה של המוצר בסל סמ"ל, וערכנו השוואה למחירים בסניף YOU מודיעין (הסניף הזול ביותר של הרשת בשבוע שעבר).

 

חשוב לציין ולהבהיר שאנו מתייחסים למחיר בלבד ולא לאיכות המוצר, ההרכב התזונתי ושאר הפרמטרים. על השאלה האם יש מקום להשוואה בין חומוס 'אחלה' לחומוס של סלטי 'שמיר' או בין 'קוקה קולה' ל'סופר דרינק' או בין פסטה 'אוסם' לפסטה 'רגיה' או בין קפה טורקי 'עלית' לקפה 'אחסן' - אנו משאירים לכם הצרכנים.

 

ממצאי הבדיקה

 

הבדיקה בסניף "אחד" נערכה ב-25 בינואר 2015 בהשוואה לבדיקת סמ"ל בסניף YOU מודיעין ב-20 לינואר 2015.

 

בסופו של דבר עולה כי סל בסניף "אחד", ללא פירות וירקות, זול יותר ב-8% מסל בסניף YOU. גם אם מוסיפים את מחירי הפירות והירקות לשקלול עדיין הסל יוצא זול יותר, ב-2%.

 

חטיפים, וופלים, שתיה קלה, אורז, חומוס, שמפו וקפה טורקי זולים יותר באופן משמעותי ב"אחד" בשיעור שנע בין 30% ל-67%.

 

שוקולד, זיתים, פסטה, קוטג', סוכר, מים מינרליים, ג'ל כביסה, נייר טואלט, שימורי דגים ומשקה סויה זולים בשיעור שנע בין 5% ל-30%.

 

במוצרים נוזל כלים, פיתות, קטשופ, שמן קנולה לא נמצא כמעט הבדל בין המחיר ב"אחד" למחיר ב-YOU.

 

עם זאת, בתחום הפירות והירקות - המחירים בסניף "אחד" היו יקרים יותר ולעיתים אף יקרים מאוד.

 

המוצרים גבינה בולגרית ויין אדום, על אף היותם של מותג לא מוכר, היו יקרים יותר לעומת המותג המוכר בסניף YOU.

 

לצפיה בטבלת ההשוואה המלאה - לחצו כאן>>