המועצה > תלונות > מקבץ תלונות שטופלו בהצלחה > תלונות בנושא תרבות ופנאי > הצרכן ביקש להפסיק את המנוי - בית העסק הציע לו להקפיא

הצרכן ביקש להפסיק את המנוי אחרי שלושה חודשים - בית העסק הציע לו להקפיא

תיאור המקרה:
 
י' תושב השרון רכש מנוי לשירותי שייט למשך חצי שנה בעלות 3,600 ש"ח בשישה תשלומים. לאחר שלושה חודשים חש תחושת מיצוי והחליט להפסיק את המנוי, תוך כדי הודעה מראש, וביקש להפסיק את החיוביים העתידיים. מבית העסק סירבו והציעו לצרכן להמיר את הסכום שנותר לפעילות אחרת בחברה או לחילופין להקפיא אותו לניצול עתידי. י', שלא היה מעוניין באף אחד מהאפשרויות הללו, פנה אל המועצה לצרכנות בבקשת עזרה בהשבת כספו.
 
הטיפול בתלונה:

 

הטיפול בתלונה הגיעה לידי אורלי כהן, מטפלת בתלונות במועצה לצרכנות בנושא מכונים וקורסים. במכתב ששלחה אורלי לבית העסק היא דרשה להחזיר לצרכן את כספו באופן יחסי שכן הודעת הביטול נמסרה להם בזמן, לפתי תחילת החודש הרביעי, ולכן מן הצדק להחזיר לצרכן את כספו עבור שלושת החודשים הנותרים, שכן הצרכן מעוניין בסיום ההתקשרות ואין לו צורך בהצעתם לבחירת פעילות אחרת או הקפאה.


תוצאה:

 

רק לאחר פניית המועצה לצרכנות נאות בית העסק להשיב לצרכן את כספו ולזכות את כרטיס האשראי שלו. במכרב ששלח הצרכן לאורלי כתב: "לא להאמין - אכן הזיכוי נכנס. תודה רבה על העזרה שלך כי בלעדייך הם לא היו משלמים".