המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2017

ארכיון כתבות 2017

תאריך: 27/02/2017

הבדיקה המקיפה לקראת פורים: היכן משתלם לרכוש משלוחי מנות ואזני המן?
לקראת פורים, ערכנו בדיקה מיוחדת בכל רשתות השיווק היכן אוזני ההמן הזולים והיקרים ביותר ומארזי משלוחי המנות המוכנים. התוצאה: פערים של עשרות אחוזים במחירים. וגם: הגיוון המרשים ברשימת הסניפים הזולים בישראל

 


 

פורים מתקרב. לכבוד החג יצאנו לבדוק מחירי אוזני המן ומארזי משלוחי המנות ברשתות השיווק . בדקנו חמישה סוגים של אזני המון במילויים שונים: אוזני המן במילוי פרג אחוה 450 גרם, אוזני המן במילוי שוקולד אחוה 450 גרם, אוזני המן במילוי תמרים אחוה 450 גרם, אוזני המן פרג במשקל ואוזני המן שוקולד במשקל. חשוב לציין שלמעט רמי לוי ומחסני להב, אין עוד רשת המוכרת את כל חמשת הסוגים. במארזי משלוחי המנות בדקנו שני סוגים הנמכרים בכל רשתות השיווק: משלוח מנות גדול עלית 923 גרם ומשלוח מנות קטן עלית 207 גרם.

 

מחירי אוזני המן


כאמור, המבחר גדול וגם המחירים מגוונים. חשוב לציין כי אנו מתייחסים למחיר בלבד ולא לאיכות, הטיב והטעם. אם ניקח למשל את אוזני ההמן שוקולד במשקל, המחיר הזול ביותר שמצאנו היה ברשת ויקטורי בממוצע - 24.90 ש"ח לק"ג. קצת מאחור רשת יוחננוף במחיר של 25 ש"ח. אבל אם מסתכלים בסקאלה על היקרים - שם תמצאו את הרשתות שופרסל שלי ומחסני השוק במחירים 44 ו-44.90 ש"ח בממוצע, פער אדיר של כ-20 שקלים שהם 80%.

 

מארז סגור של אחווה במשקל 450 גרם במילוי פרג נמכר במחירים זולים ברשתות רמי לוי ואושר עד בכ-7.90 ש"ח בממוצע. אותו מארז בדיוק נמכר בשלוש רשתות במחיר גבוה יחסית של 9.90 ש"ח - ויקטורי, מחסני השוק ומחסני להב. מדובר בפער של 25% שבמצטבר יכול לעלות הרבה כסף.

 

 

מחירי משלוחי מנות

 


כאמור, בדקנו שני מארזי משלוחי מנות הנמכרים כמעט בכל רשתות השיווק. משלוח מנות ארוז מהווה פתרון מצויין כיוון שהוא כבר מכיל מוצרים רבים, אולם חשוב לציין שאם נקנה כל מוצר בנפרד ונרכיב את המוצר בעצמנו - סביר מאוד להניח שנוכל לחסוך כסף. אבל על נוחות משלמים כידוע. שני המארזים שבדקנו היו של חברת עלית: משלוח גדול 923 גרם, משלוח קטן 207 גרם.

 

במשלוח המנות הגדול המצב סביר יותר. הפער בין הזול ביותר ליקר ביותר עומד על 24%, אולם דווקא במשלוח המנות הקטן מצאנו פער משמעותי הרבה יותר של 41% בין הזול ביותר ליקר ביותר. המשלוח המנות הגדול הזול ביותר נמכר ברשתות ויקטורי וחצי חינם במחיר של 49.90 ש"ח בממוצע. סביר בהחלט. הגדולים היקרים ביותר נמכרו בסניפי שופרסל במחיר ממוצע של 62 ש"ח.

 

גם במשלוח המנות הקטן ידע של רשת ויקטורי על העליונה, שם נמכר המוצר במחיר מפתיע של 14.80 ש"ח. כל הכבוד לרשת ויקטורי. קצת מאחור נמצאת רשת רמי לוי עם אותו מוצר בעלות של 15.90 ש"ח בממוצע. היקרות ביותר היו שוב סניפי רשת שופרסל אליהן מצטרפת רשת מחסני השוק. בכל הרשתות הללו נמכרים המארזים בעלות של 20.90 ש"ח - כאמור פער של 41%.

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה של 65 מוצרים ב-499 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין ממוצע רשת היקר ביותר לזול ביותר עומד על 30%. הפער בין הסניף היקר ביותר לזול ביותר הוא 64%.

 

תופעה מעניינת מאוד ניתן למצוא ברשמית הסניפים הזולים ביותר: חמשת המקומות הראשונים מתחלים בין חמש רשתות: סופר דאבח, מחסני השוק, יוחננוף ורמי לוי. גם סניף של שופרסל דיל ויינות ביתן מתברגים יפה קצת מאחור. זו תופעה שלא נתקלנו בה זמן רב והיא בהחלט מצביעה על שינוי מגמה ותחרות בריאה בין הרשתות.

 

סופר דבאח היא הרשת הזולה ביותר בעלות ממוצעת של 704 ש"ח, רמי לוי ומחסני השוק תופסיםאת המקומות השני והשלישי. בהתחשב בכמות הסניפים שיש להם לעומת סופר דבאח זה בהחלט מכובד. סוגרות את הרשימה מגה בעיר וטיב טעם. הרשתות ויקטורי וחצי חינם נמצאות באופן מפתיע מתחת לממוצע.
 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן