המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 28/08/2019

שר הכלכלה, מנכ"ל הביטוח הלאומי ויו"ר לשכת עורכי הדין השתתפו בכנס המועצה לצרכנות
בשורה לצרכנים: בכנס המועצה הישראלית לצרכנות הבטיח שר הכלכלה ח"כ אלי כהן כי יחיל את החוק להגנת הצרכן גם על הבנקים וחברות הביטוח

צרכן

 

בכנס המועצה לצרכנות שנערך אתמול בתל אביב בהשתתפות שר הכלכלה ח"כ אלי כהן, מנכ"ל הביטוח הלאומי עו"ד מאיר שפיגלר, ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי, רו"ח פזית קליימן סמנכ"לית בכירה רשות המיסים, אמר שר הכלכלה כי יחיל את החוק להגנת הצרכן על הבנקים והביטוח. השר אמר כי "הפיקוח על הבנקים נמצא בניגוד עניינים ושם את טובת הבנקים לפני טובת הצרכנים".

 

מנכ"ל הביטוח הלאומי עו"ד מאיר שפיגלר חשף מדיניות שינוי חשובה בביטוח הלאומי ואמר כי "ילדים עם נכות קשה יהיו פטורים מהוועדות הרפואיות כדי לקבל הטבות מס. המטרה היא למנוע מהם טרטור מיותר. ומייתר את הצורך להגיע למשרדי הביטוח הלאמי או מס הכנסה. שפיגלר הדגשי כי הביטוח הלאומי אמור לשרת את הציבור" היעוד של הביטוח הלאומי הוא לשרת את הציבור".


ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי הודיע כי בכוונת הלשכה להקים וועדה להגנת הצרכן שתדון בסוגיות צרכניות ובהצעות חור המוגשות בכנסת.


מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום הציג את נתוני המועצה לצרכנות בשנה האחרונה, במסגרתם טיפלה בלמעלה מ 50,000 פניות צרכנים והשיבה לצרכנים כ 9 מיליון שקל.


תמונות נבחרות מהכנס (צילומים: ישראל הררי)

 
הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות